Letnie Wieczory u Mennonitów 2023. Gdański Kwartet Akordeonowy

W wakacje 2023 roku odbyło się dziewięć koncertów z cyklu IV Letnie Wieczory u Mennonitów. Jesienią 2023 roku koncerty były retransmitowane na YouTube Cappelli Gedanensis i www.gdansk.pl. W dniu 16 listopada słuchaliśmy Gdańskiego Kwartetu Akordeonowego.
1:15:58
2023-11-16
Produkcja:

Cappella Gedanensis

Kategoria: Kultura i rozrywka
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

 

Cykl koncertów IV Letnie Wieczory u Mennonitów odbywał się w sali koncertowej Cappelli Gedanensis przy ul. Mennonitów 2a w Gdańsku z udziałem polskich i zagranicznych wokalistów i instrumentalistów. Nie zabrakło wybitnych osobistości, jak i utalentowanych młodych artystów. 

W dniu 27 lipca odbył się "Koncert na cztery miechy". Wystąpił Gdański Kwartet Akordeonowy. Retransmisja online odbyła się 16 listopada na YouTube Cappelli Gedanensis oraz na www.gdansk.pl.

W programie koncertu:

  • J.S. Bach - Menuet i Badinerie z II suity orkiestrowej
  • A. Dworzak - Humoreska F-dur
  • L. Boellmann - Toccata z suity gotyckiej
  • Suity z musicali West Side Story i Skrzypek na dachu
  • fragmenty 4 Pór Roku A. Vivaldiego i A. Piazzolli
  • standardy jazzowe i muzyka filmowa
     

Więcej o artystach

GDAŃSKI KWARTET AKORDEONOWY

Akordeon przeżywa obecnie renesans. Instrument kiedyś kojarzony jedynie z muzyką biesiadną wdarł się na salony i coraz częściej pojawia się na najważniejszych festiwalach na całym świecie. Dzięki ogromnym możliwościom akordeoniści wykonują muzykę dawną, współczesną a także jazzową.

Gdański Kwartet Akordeonowy to młody zespół złożony z muzyków związanych z trójmiejskim środowiskiem muzycznym. W skład zespołu wchodzą studenci i absolwenci Akademii Muzycznej w Gdańsku. Repertuar zespołu to synteza zainteresowań muzycznych czworga akordeonistów. Głównym powodem powstania zespołu było zamiłowanie do muzyki kameralnej oraz chęć prezentacji publiczności możliwości czterech akordeonów.

Skład zespołu: Maciej Kacprzak, Paweł Ratajek, Paweł Wiśniewski, Wojciech Ulanowski.

 

Pprowadzenie koncertu: Krzysztof Dąbrowski

Zdjęcia: Olaf Szczełuszczenko, Przemysław Niedźwiecki

Nagranie i montaż: Przemysław Waszkiewicz

oprac. WG

Więcej z: Kultura i rozrywka