Letnie Wieczory u Mennonitów 2023. Hanna Brzozowska

W wakacje 2023 roku odbyło się dziewięć koncertów z cyklu IV Letnie Wieczory u Mennonitów. Jesienią 2023 roku koncerty były retransmitowane na YouTube Cappelli Gedanensis i www.gdansk.pl. W dniu 30 listopada słuchaliśmy flecistki Hanny Brzozowskiej z okazji jej 25-lecia pracy artystycznej oraz Cappelli Gedanensis.
58:07
2023-11-30
Produkcja:

Cappella Gedanensis

Kategoria: Kultura i rozrywka
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

 

Cykl koncertów IV Letnie Wieczory u Mennonitów odbywał się w sali koncertowej Cappelli Gedanensis przy ul. Mennonitów 2a w Gdańsku z udziałem polskich i zagranicznych wokalistów i instrumentalistów. Nie zabrakło wybitnych osobistości, jak i utalentowanych młodych artystów. 

W dniu 10 sierpnia odbył się koncert flecistki Hanny Brzozowskej z okazji jej jubileuszu 25-lecia pracy artystycznej. Retransmisja online odbyła się 30 listopada na YouTube Cappelli Gedanensis oraz na www.gdansk.pl.

W programie koncertu:

  • Antonio Vivaldi - Concerto F-dur op.10 no. 1 La Tempesta di mare RV 433W.
  • Wolfgang Amadeusz Mozart - Divertimento B-dur
  • Herman Beefting - Squirrels
  • John Rutter - Suite Antique - na flet, klawesyn i smyczki

Więcej o artystce

HANNA BRZOZOWSKA naukę na flecie rozpoczęła w wieku 13 lat w Szkole Muzycznej I stopnia w Gdyni w klasie Doroty Kaczmarczyk. Następnie kontynuowała naukę w klasie Jolanty Wocianiec w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej w Gdańsku, by ostatecznie ukończyć studia muzyczne w Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie Adama Łazarewicza.

Od 1998 współpracuje z Cappellą Gedanensis na stanowisku solista instrumentalista. Od 1996 roku pracuje jako pedagog, prowadząc klasę fletu początkowo w SM I i II stopnia w Gdańsku Wrzeszczu a od 1997 roku w SM I i II stopnia w Gdyni. 

 

Prowadzenie koncertu: Krzysztof Dąbrowski

Zdjęcia: Przemysław Niedźwiecki, Julia Went

Nagranie, montaż, realizacja dźwięku: Przemysław Waszkiewicz

oprac. WG

Więcej z: Kultura i rozrywka