PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Galeria Gdańsk

Galeria Gdańsk

Zdjęcia Gdańska
Gdańsk jest jednym z najstarszych miast Polski, o ponad tysiącletniej historii. To blisko półmilionowe miasto, morska stolica Polski, duży ośrodek gospodarczy, naukowy i kulturalny, popularne centrum turystyczne. Położone nad Zatoką Gdańską, u południowych brzegów Morza Bałtyckiego, tysiącletnie hanzeatyckie miasto zaprasza do zwiedzania urokliwych uliczek i do historycznych wnętrz, do korzystania z morskich kąpielisk i na szlaki żeglarskie...
Zobacz również zdjęcia archiwalne Gdańska

 

 

Wygaszacze
Na zdjęciach między innymi zobaczymy Motławę i przycumowane do nadbrzeża statki, którymi turyści mogą podróżować na Hel, Westerplatte czy do Sopotu. Na tym samym zdjęciu widać stary portowy żuraw w przeszłości służący do rozładunku towarów ze statków. Na innych zdjęciach widoki na Wieże Ratuszową, Kościół Mariacki (największy ceglany kościół na świecie), most wantowy im. Jana Pawła II (największy w Polsce most podwieszony do jednego pylonu) czy też jedną z najpiękniejszych i urokliwych ulic na starówce ulice Mariacką (na zrzucie).


Wirtualne panoramy Gdańska
Gościnny Gdańsk zaprasza do wirtualnego zwiedzania urokliwych uliczek i historycznych wnętrz. Zapraszamy do wirtualnych spacerów po różnych zakątkach Gdańska.