PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Poznaj Stypendystów Fahrenheita!

Poznaj Stypendystów Fahrenheita!
Witajcie na naszym blogu! Jesteśmy Stypendystami Prezydenta Miasta Gdańska (im. Gabriela Fahrenheita) i będziemy publikować tutaj wszystko to, czego będziecie chcieli się dowiedzieć o studiach za granicą. Zanim to jednak nastąpi, chcemy żebyście nas trochę poznali...
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Adam Małagowski
Adam Małagowski

Student inżynierii lotniczej na Imperial College London. Oprócz samolotów zajmuje się też konstrukcją i projektowaniem rakiet oraz zagadnieniami związanymi ze stacjami kosmicznymi. Jeden rok swojej nauki spędził w Singapurze, gdzie odkrył, że wakacyjna pogoda przez cały rok wcale nie jest taka fajna, jak się wydaje.

adam.malagowski15@imperial.ac.uk

Egielman_Daniel
Daniel Egielman

Student gitary klasycznej na Universität Mozarteum w Salzburgu, absolwent OSM I i II st. w Gdańsku (rocznik 2013). Jego pozamuzycznymi pasjami są kolarstwo szosowe, bieganie, fotografia uliczna, gotowanie i kino.

d.egielman@gmail.com

Strugała Malwina
Malwina Strugała

Studentka czwartego roku matematyki aktuarialnej na Heriot-Watt University w Edynburgu, absolwentka II LO w Gdańsku (rocznik 2015). W wolnym czasie (którego nie ma zbyt wiele) lubi pływać i czytać książki.

mss5@hw.ac.uk

Joanna Wolska
Joanna Wolska

Studentka medycyny na University of Edinburgh. Szczególnie interesuje ją chirurgia rekonstrukcyjna, a w tym roku zaangażowała się w pracę nad utworzeniem nowego stowarzyszenia Edinburgh University Plastic Reconstructive and Aesthetic Surgery Society. Lubi dalekie podróże i fotografię. W wolnym czasie gra w squasha ze znajomymi i chodzi na długie spacery po pięknym Edynburgu.

asia.w96.aw@gmail.com

Zuzanna Wężyk
Zuzanna Wężyk

Absolwentka Uniwersytetu Mozarteum w Salzburgu na kierunku gitara klasyczna.

Studentka kompozycji filmowej na Kingston University w Londynie.

Aktualnie pracuje nad tworzeniem jak największej ilości piosenek i kompozycji, by pokazać je światu. Jej punktem realizacji artystycznej to również połączenie muzyki i formy wideo jako integralną część.

Rozwieje Wasze wątpliwości na temat studiów muzycznych w Austrii, Anglii i łączenia wielu pasji.

zuzia.wezyk@gmail.com

Stankiewicz Julia
Julia Stankiewicz

Studiuje inżynierię lotniczą na University of Manchester. Najbardziej interesuje ją nauka o rakietach kosmicznych i pasażerskich samolotach ponaddźwiękowych. Jej pasje to windsurfing, gra na pianinie i czytanie książek. W wolnym czasie uczy się języków obcych i chodzi na zajęcia z baletu (poziom 0.0 jakby ktoś się pytał ;) ).

julia.stankiewicz@student.manchester.ac.uk

Justyna Frankowska
Justyna Frankowska

Absolwentka Topolówki, studentka III roku prawa z prawem europejskim na Uniwersytecie Oksfordzkim. W tym roku na wymianie Erasmus na najstarszym uniwersytecie w Holandii: Lejdzie. W wolnym czasie lubi czytać książki, zwłaszcza fantastykę. Od czasu do czasu zajmuje się też pisaniem: jak na razie opublikowała dwa krótkie opowiadania „Doth” oraz „The Monster in My Cellar” w dorocznej antologii kolegium Teddy Hall.

justynafrankowska@onet.pl

Tadeusz Janik
Tadeusz Janik

Absolwent XX LO w Gdańsku (2016), student informatyki i matematyki na University of Edinburgh, obecnie na wymianie na University of Hong Kong. Interesuje się nauką, technologią, sportem oraz językami obcymi, w wolnych chwilach gra w snookera.

t.janik@sms.ed.ac.uk

Egielman Natalia
Natalia Egielman

Studentka trzeciego roku Universität Mozarteum w Salzburgu (Austria) na kierunku flet poprzeczny w klasie Profesora Michaela Martina Koflera. Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku (rocznik 2016).

Poza muzyką kocha wędrówki górskie, czytanie książek i fotografię.

natalia.egielman@gmail.com

Krajnik Daniel
Daniel Krajnik

Student piątego roku architektury na uniwersytecie UCL w Londynie. Współzałożyciel programu Mentorship w wolnym czasie przyjeżdża do Gdańska na spotkania z uczniami szkół rysunkowych i ogólnokształcących. Marzy o tym, że w przyszłości budynki będą ze sobą rozmawiać.

Magdalena Kalinowska

Magdalena Kalinowska

Studentka neuroscience na Uniwersytecie Edynburskim. Miłośniczka tańca. Już od trzeciego roku życia trenowała balet m.in. w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Gdańsku, Pałacu Młodzieży w Gdańsku i Champaign-Urbana Ballet, USA. Aktualnie jest członkinią baletowej grupy konkursowej „EUMDS Advanced Ballet Team” na swojej uczelni. Poza nauką i tańcem, w wolnym czasie uwielbia podróżować, spędzać czas z przyjaciółmi i jeść drożdżówki (najchętniej okrągłe z serem).

kalinowska.madzia@gmail.com

Wioletta Borkowska

Wioletta Borkowska

Absolwentka Topolówki, a obecnie studentka medycyny na University of Edinburgh. Interesuje się chirurgią ogólną i neurochirurgią. Uwielbia zajęcia w prosektorium, stare rockowe piosenki i podróże. W wolnych chwilach pisze do szuflady, je nutellę i poluje na pralki w akademiku (wszystkie są zawsze zajęte!). 

wilu.borkowska@gmail.com

Jakub Lewandowski

Jakub Lewandowski

Student nauk o środowisku na Uniwersytetcie Anglii Wschodniej. Pasjonuje się meteorologią i technologią z nią związaną. Naukę łączy z grą na skrzypcach i działalnością harcerską. W wolnych chwilach robi zdjęcia.

j.lewandowski@uea.ac.uk

Karol Roman

Karol Roman

Karol jest absolwentem „gdyńskiej trójki” a od tego roku studiuje inżynierię lotniczą i kosmiczną na uniwersytecie technicznym w Delft. Pasjonuje go nauka języków obcych (jest pochłonięty nauką języka niderlandzkiego) oraz sport, w ramach którego postanowił zamienić żeglarstwo na wioślarstwo w barwach uniwersytetu. W swoim blogu będzie chciał opowiedzieć czytelnikom zalety oraz wady studiowania i mieszkania w holenderskiej prowincji. 

karol.roman5@gmail.com
Gosia Wendt

Gosia Wendt

Absolwentka V LO w Gdańsku, studiuje film-making na Aberystwyth University w Walii. Pomijając oczywistą pasję do filmów w wolnych chwilach lubi długie spacery, czytać książki i poznawać nowych ludzi.

maw99@aber.ac.uk

Dagna Wójciak

Dagna Wójciak

Studentka pierwszego roku inżynierii mechanicznej i elektrycznej na University of Edinburgh. Jej pasje to taniec, fotografia i bieganie. Kiedy tylko może podróżuje i chodzi po górach.

dagnawojciak@gmail.com