Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Podwyżki dla nauczycieli – od samorządu Gdańska

Podczas marcowej sesji Rady miasta Gdańska, rajcy jednogłośnie przyjęli uchwałę dotyczącą podwyżek dla nauczycieli: wzrostu wysokości dodatków motywacyjnych i funkcyjnych. Prace nad tą uchwałą rozpoczęły się wiosną 2018 roku, a wysokość podwyżek była konsultowana ze środowiskiem oświatowym, w tym ze związkami zawodowymi.

A
A

Uchwała gwarantuje podwyższenie puli dodatków motywacyjnych dla nauczycieli z 5 do 6 proc. W górę pójdą także inne dodatki funkcyjne średnio o 300 zł. Wzrost wynagrodzenia otrzymają również wychowawcy klas. Dodatek za wychowawstwo będzie wynosił 200 zł - obecnie jest na poziomie 100 lub 150 zł.
- Dziękuję radnym za solidarność ze środowiskiem oświatowym. To kolejny krok samorządu, po ubiegłorocznych regulacjach wynagrodzeń personelu administracji i obsługi w placówkach oświatowych. W Miasto Gdańsk staramy się robić wszystko, co w naszej mocy, aby stale podnosić jakość edukacji, której fundamentem jest lepiej wynagradzana kadra – podkreśla prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.
Koszt podwyżek, to od września do grudnia 2019 roku około 1,5 mln złotych. Koszt w pełnym roku to 5 mln złotych.

Dariusz Wołodźko (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy