PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

RETRO TEMPO – pierwsza w Polsce liga Piłki Chodzonej

RETRO TEMPO – pierwsza w Polsce liga Piłki Chodzonej
Ta sama pasja – dostojne tempo

Piłka chodzona to odmiana najpiękniejszej i najpopularniejszej dyscypliny sportowej na Świecie.  Odmiana dedykowana osobom, które nie mogą grać w jej tradycyjną wersję, a więc osobom które uważają, że sport już nie jest dla nich. Jest idealny dla osób mających problemy z poruszaniem się, seniorom, osobom po wylewach, udarach czy operacjach oraz chcącym wrócić do aktywności ruchowej.

Zasady gry są proste i pozwalają na wyrównywanie szans. Przez to mogą grać ze sobą dzieci, rodzice, dziadkowie, kobiety, mężczyźni, osoby z problemami w poruszaniu się itd. Czym różni się od tradycyjnej piłki nożnej? To proste, nie można:

- biegać – przynajmniej jedna noga zawsze na murawie

- kopać piłki powyżej pasa

- skakać – nie ma zresztą takiej potrzeby

- używać rąk.

Zapraszamy od 19 sierpnia na 8 treningów piłki chodzonej prowadzonych przez gwiazdy trenerskie -  Wojciecha Łazarka oraz Józefa Gładysza. Trener Łazarek prowadził z sukcesami drużyny reprezentacji narodowych oraz drużyny klubowe w pięciu krajach. Trener Gładysz po długiej karierze piłkarskiej prowadził drużyny Lechii Gdańsk w każdej kategorii wiekowej.  Zajęcia prowadzone będą także przez lokalnych animatorów sportu gdańskich boisk.

Ostatnie spotkanie to finał, w którym wyłonimy pierwszego mistrza piłki chodzonej w Polsce.

Szczegóły na stronie www.RetroTempo.pl . Kontakt na RetroTempo@arenagdansk.com

Idea i dyscyplina Walking Football zrodziła się w Anglii w miejscowości Chesterfield w 2011 roku. Szaleństwo zainteresowania nową dyscypliną doprowadziło do powstania prawie tysiąca klubów, mistrzostw Wielkiej Brytanii oraz uznania przez The Football Association za oficjalną odmianę piłki nożnej. 

Retro Tempo to projekt wprowadzający Piłkę Chodzoną na Polski rynek. Jego głównym celem jest zwiększenie zaangażowania osób powyżej 50 roku życia w aktywność ruchową, czego efektem miałaby być poprawa ich fizycznego i psychicznego stanu zdrowia.  Zwiększenie aktywności i sport grupowy to także integracja społeczna osób wykluczonych z powodów wieku lub ograniczeń ruchowych. I co najważniejsze jest to świetna zabawa dla każdego.

Organizatorami projektu są operator Stadionu Energa Gdańsk i Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia. Projekt uzyskał wspieracie Pomorskiego Okręgowego Związek Piłki Nożnej.