PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Benefis Dojrzałości 2020

Benefis Dojrzałości 2020
ogloszenie Konkurs Poetycki

 

Benefis Dojrzałości 2020

 

Główną inspiracją do realizacji projektu jest twórczość poetycka seniorów oraz idea integracji społecznej. „Benefis Dojrzałości” to wydarzenie składające się z dwóch elementów: Konkursu Poetyckiego dla Seniorów oraz Koncertu Galowego. Przedsięwzięcie organizowane jest w Gdańsku już od 2017 roku.

 

Zapraszamy Seniorów i Seniorki do nadsyłania swoich wierszy.

 

Szczegółowe informacje na stronie www.benefisdojrzlosci.pl

Zapraszamy również na facebooka:
https://www.facebook.com/benefisdojrzalosci/

 

WIERSZE KONKURSOWE NALEŻY NADSYŁAĆ NA ADRES:

Fundacja Promedicine,

ul. Wileńska 44,

80-215 Gdańsk

lub mailowo: konkurs@benefisdojrzalosci.pl

 

Wydarzenie Benefis Dojrzałości to „spektakl będący podsumowaniem przygody z poezją, muzyką; międzypokoleniowym spotkaniem osobowości, wrażliwości i talentów; spotkaniem osób i instytucji… spotkaniem ludzi – po prostu …”.

 

Główne elementy przedsięwzięcia to:

  • Konkurs Poetycki dla Seniorów (nadsyłanie wierszy do 20 maja 2020 roku)
  • Koncert Galowy (organizowany w październiku w ramach Gdańskich Dni Seniora) – wykonanie wybranych 6-8 utworów w formie piosenek przez kilkudziesięcioosobową formację muzyczną złożoną z instrumentalistów i wokalistów podczas koncertu galowego. Dotychczasowe gdańskie edycje odbyły się w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku w 2017, Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku w 2018 i 2019 roku.

Każdego roku wykonawcami są m.in. studenci, absolwenci i pedagodzy Akademii Muzycznej w Gdańsku, aktorzy gdańskiego Teatru Wybrzeże i Teatru Muzycznego w Gdyni oraz innych polskich teatrów, znani instrumentaliści i wokaliści; w poprzednich edycjach wystąpili m.in.: pianista Leszek Możdżer oraz wokaliści: Maciej Miecznikowski, Krystyna Stańko, Julia Pietrucha). W tym roku Fundacja Promedicine planuje zrealizować to wydarzenie w wersji on-line. Poszczególne etapy wydarzenia będą prezentowane i szczegółowo komentowane w sieci (strona www, facebook, kanał YouTube, strony Partnerów, lokalne Media).


Adres, dni i godziny pracy biura:
Fundacja Promedicine

ul. Wileńska 44

80-215 Gdańsk

Czynne w pn., śr. i pt. w godz.: 10:00-13:00

Telefon Kontaktowy: 518 683 308

E-Mail: biuro@benefisdojrzalosci.pl

Benefis rok 2019
Benefis rok 2019
Tomasz Drozdowski
Benefis rok 2019
Benefis rok 2019
Tomasz Drozdowski
Benefis rok 2019
Benefis rok 2019
Tomasz Drozdowski