Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Piecki-Migowo. Poznaj historię dzielnicy i zabaw się na Andrzejkach

Stowarzyszenie Przyjaciół Piecek-Migowa w Gdańsku zaprasza na kolejne spotkanie historyczne, tym razem poświęcone początkom spółdzielni mieszkaniowej "Morena". Po wykładzie radni dzielnicy zapraszają mieszkańców na zabawę andrzejkową. Oba wydarzenia zaplanowano w Domu Sąsiedzkim.

A
A
Poznajcie historię dzielnicy Piecki-Migowo
Poznajcie historię dzielnicy Piecki-Migowo
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl


Zaczęło się od spaceru po dzielnicy, który zorganizowano przed kilkoma miesiącami. Był on poświęcony historii Piecek-Migowa. Zainteresowanie wśród mieszkańców było bardzo duże, uznano więc, że warto zaprosić gdańszczan na kolejne tego typu wydarzenia, choć w innej formie. I tak, w Domu Sąsiedzkim, który mieści się w gmachu przychodni "Morena", przy ul. Jaśkowa Dolina 105, odbywają się cykliczne spotkania w ramach projektu: "Rozwijamy pasje". Prowadzi je Marek Wilkowski, mieszkaniec tej dzielnicy.

- Marek jest też wielkim miłośnikiem historii Piecek-Migowa. I choć zawodowo nie zajmuje się historią, to wiedzę na ten temat ma ogromną - zachwala Florian Wojciechowski ze Stowarzyszenia Przyjaciół Piecek-Migowa w Gdańsku, będący jednoczesnie radnym tej dzielnicy. - Piątkowy wykład poświęcony będzie początkom i budowie spółdzielni mieszkaniowej "Morena". W jego trakcie na pewno nie zabraknie pokazu zdjęć, a także starych dokumentów i pism z dawnych czasów.

Po wystąpieniu Marka Wilkowskiego będzie czas na zadawanie pytań, a także podzielenie się własnymi uwagami czy wiedzą na temat historii tej dzielnicy.

Wykład odbędzie się w piątek, 30 listopada, o godz. 15, w Domu Sąsiedzkim, przy ul. Jaśkowa Dolina 105, lokal nr 10 na poziomie -1 (wejście znajduje się od strony ul. Piecewskiej). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

To nie koniec atrakcji tego dnia. O godz. 18, także w Domu Sąsiedzkim przy "Jaśkowej" zaplanowano zabawę andrzejkową. Mile widziani będą tam i młodsi i starsi mieszkańcy Piecek-Migowa. Wstęp także bezpłatny.

Kamila Grzenkowska (0)
www.gdansk.pl
***