PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Piotr Dwojacki

Piotr Dwojacki
1078 - Pesa Jazz Duo
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Piotr Dwojacki

(1967–2017)

Miłośnik Gdańska, aktywista miejski, współtwórca inicjatywy Gdańsk Obywatelski i Porozumienia Ruchów Miejskich. Brał udział w dyskusjach dotyczących m.in. polityki krajobrazowej miasta oraz rozwoju Gdańska.

Współzałożyciel i przewodniczący Rady Dzielnicy Wrzeszcz Dolny (2011-2015). Propagował ideę budżetu obywatelskiego i był autorem kilku zwycięskich projektów.

Doktor nauk ekonomicznych, specjalista ds. zarządzania w biznesie, administracji oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Wieloletni pracownik naukowy Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni.

Zajmował się przygotowywaniem pierwszych opracowań dotyczących funkcjonowania przyszłej Metropolii Gdańskiej. Publikował artykuły naukowe i raporty eksperckie. Doradzał wielu gdańskim przedsiębiorstwom. Zaangażowany w działania na rzecz odrodzenia żeglugi śródlądowej i zagospodarowania Wisły.

Założyciel Fundacji im. E. Kwiatkowskiego, autor wielu publikacji o Eugeniuszu Kwiatkowskim. Pisał felietony do „Dziennika Bałtyckiego” i był redaktorem Wikipedii.

Spoczął na cmentarzu Srebrzysko.

fot. Mateusz Ochocki / KFP, źródło: archiwum rodzinne

Tekst: materiały własne UM