PORTAL MIASTA GDAŃSKA
Informacje o dzielnicy Orunia-Św. Wojciech-Lipce
Aniołki Osowa Matarnia Kokoszki Oliwa Żabianka... PrzymorzeMałe Ujeścisko-Łostowice Orunia Górna-Gdańsk Południe VII Dwór PrzymorzeWielkie Brętowo Jasień Orunia- Św. Wojciech-Lipce Olszynka Śródmieście Rudniki Stogi Wyspa Sobieszewska Krakowiec-Górki Zachodnie WrzeszczGórny PieckiMigowo Chełm Siedlce Młyniska Przeróbka Suchanino Letnica NowyPort Brzeźno WrzeszczDolny ZaspaRozstaje ZaspaMłyniec
Orunia-Św. Wojciech-Lipce
Powierzchnia: 19,66 km2
Liczba ludności: 13468 osób
Gęstość zaludnienia: 685 os/km2
Radni miejscy w dzielnicy
Brzeźno, Nowy Port, Letnica, Przeróbka, Stogi, Krakowiec-Górki Zachodnie, Wyspa Sobieszewska, Rudniki, Olszynka, Orunia-Św. Wojciech-Lipce
Dzielnicowe telefony alarmowe

Gdańskie Centrum Kontaktu
przyjmuje zgłoszenia przez całą dobę
pod nr tel.: 58 52 44 500
email: kontakt@gdansk.gda.pl

Gdańskie Centrum Kontaktu (Dyżurny Inżynier Miasta) przyjmuje zgłoszenia dotyczące wszelkich nieprawidłowości funkcjonowania elementów infrastruktury miasta i przekazuje dyspozycje odpowiednim służbom. W przypadku gdy sprawa dotyczy terenu nie znajdującego się w zakresie działań Urzędu Miejskiego w Gdańsku i jego jednostek, GCK informuje osobę zgłaszającą, do jakiej instytucji zwrócić się w konkretnej sytuacji.

Straż Miejska
Referat Dzielnicowy VI
tel. 58 301 30 11 wew. 103
ul. Elbląska 54/60
Kierownik Referatu – Mirosław Radka
Referat czynny w godzinach 07:00 - 15:00
strazmiejska.gda.pl
Komisariat Policji I w Gdańsku
tel. 58 321 67 22
ul. Platynowa 6F
Komendant komisariatu – nadkom. Celina Bemowska

www.gdansk.policja.gov.pl
Rada dzielnicy Orunia-Św. Wojciech-Lipce
Skład Rady Dzielnicy
  • Przewodnicząca Zarządu Dzielnicy
    Bartków Agnieszka 

  • Zastępca Przewodniczącego Zarządu Dzielnicy
    Sikora Patryk 

  • Członek Zarządu
    Hołubowski Jacek 
  • Przewodniczący Rady Dzielnicy
    Łabuda Bartosz

  • Zastępca Przewodniczącego Rady Dzielnicy
    Kolesiński Wojciech

  • Babicz Grażyna
  • Białek Michał
  • Choszcz Łukasz
  • Dunajska Joanna
  • Jankowska Anna
  • Kraskowski Krzysztof
  • Mierzwińska Marianna
  • Mikołajczyk Jakub
  • Wincełowicz Leszek
  • Żur Artur
Kontakt

Siedziba 
ul. Gościnna 1 (Ratusz Oruński), 80-032 Gdańsk

Telefon
573-960-857 Aktywny w godzinach dyżurów

E-mail: 
orunia-swwojciech-lipce@radadzielnicy.gdansk.pl

Portal
http://www.radadzielnicy.com.pl/kontakt/

Facebook
Rada Dzielnicy Orunia-Św.Wojciech-Lipce

Dyżury

W każdą pierwszą (pracującą) środę miesiąca, w godzinach 18:00-19:00
 
Pozostałe środy miesiąca w trybie telefonicznym, również w godzinach 18:00-19:00
 
 

Kowale. Co dzieje się na placu budowy pierwszej w Polsce szkoły metropolitalnej?

Kowale. Co dzieje się na placu budowy pierwszej w Polsce szkoły metropolitalnej?
Widać już wszystkie trzy kondygnacje budynku. Obecnie budowany jest stropodach. Trwają też prace instalacyjne na poszczególnych poziomach. Jesienią 2018 r. powinien zabrzmieć tu pierwszy dzwonek, a uczyć się tu będą najmłodsi mieszkańcy Gdańska, Kolbud i Pruszcza Gdańskiego.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Na placu budowy szkoły metropolitalnej praca wre. Stan surowy budynku powinien być gotowy pod koniec bieżącego roku

W pierwszej połowie grudnia nad budynkiem, który powstaje przy skrzyżowaniu ulic Heliosa i Apollina w Kowalach, zawiśnie wiecha.

- Obecnie budowane są ścianki działowe na drugim piętrze. Pod koniec bieżącego roku powinien być gotowy stan surowy obiektu – zapowiada Agnieszka Zakrzacka z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Gotowe są już ścianki działowe na parterze i pierwszym piętrze. Trwa też montaż instalacji sanitarnej oraz wentylacyjnej.

Szkoła metropolitalna w Kowalach to pierwsza taka inwestycja w Polsce – jej inwestorem są aż trzy samorządy: Gdańsk, Kolbudy oraz Pruszcz Gdański. Zgodnie z założeniem, powstanie tu kompleks szkolny składający się z dwóch 3-kondygnacyjnych budynków. Powstaną tu także boiska sportowe: do piłki nożnej i wielofunkcyjne (do gry w koszykówkę, siatkówkę i tenisa), bieżnia i skocznia do skoku w dal, a także plac zabaw.

Za dwa tygodnie nad tym obiektem zawiśnie wiecha

W budynku "A" zaplanowano: 22 sale dydakcyjne (dla 550 dzieci), przedszkole 5-oddziałowe (dla 120 dzieci), bibliotekę środowiskową z czytelnią dostępną dla mieszkańców dzielnicy, świetlicę, pomieszczenia administracyjne oraz pomieszczenia higieniczno-sanitarne, gospodarcze, magazynowe i techniczne.

W budynku "B" powstanie: sala gimnastyczna z możliwością podziału na dwie mniejsze, sala pomocnicza do zajęć w-f, sala korekcyjna, aula, stołówka oraz kuchnia, zespoły szatniowo-sanitarne oraz pomieszczenia higieniczno-sanitarne, gospodarcze, magazynowe i techniczne.

W ramach inwestycji powstaną też drogi wewnętrzne oraz miejsca parkingowe, w tym dla osób niepełnosprawnych. Wokół budynków ustawione zostaną m.in. wiaty śmietnikowe, pergole przy placu zabaw, ławki typu parkowego, kosze na śmieci i stojaki na rowery. Zgodnie z planami, po zrealizowaniu tych budynków, wybudowany zostanie tu także trzeci obiekt, w którym znajdzie się basen.

Tak docelowo ma wyglądać kompleks szkolny, który powstaje na Kowalach

Pierwszą łopatę pod budowę nowoczesnego kompleksu szkolnego wbito pod koniec kwietnia br. Inwestycja pochłonie blisko 35,6 mln złotych. Działka, na której powstaje szkoła, ma powierzchnię 1,56 ha i jest własnością gminy Kolbudy. Znajduje się przy samej granicy z Gdańskiem oraz nieopodal granicy z gminą Pruszcz Gdański.

Placówka realizowana jest na bazie projektu szkoły podstawowej przy ul. Azaliowej w Kokoszkach, która powstała w 2014 r. Inwestycję nadzoruje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska. 

Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze