Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Pożar autobusu na ulicy Spacerowej. Pasażerom nic się nie stało  

W sobotę rano, 29 grudnia 2018 roku, strażacy z Gdańska zostali wezwani do pożaru autobusu miejskiego na ulicy Spacerowej. Gaszenie pożaru trwało kilkadziesiąt minut, na ten czas zamknięto ulicę. W poniedziałek komisja ekspertów z Gdańskich Autobusów i Tramwajów będzie wyjaśniać przyczyny pożaru.

A
A
Solaris Urbino - pojazd tego typu zapalił się dziś rano. W poniedziałek komisja ekspertów z Gdańskich Autobusów i Tramwajów będzie wyjaśniać przyczyny pożaru
Solaris Urbino - pojazd tego typu zapalił się dziś rano. W poniedziałek komisja ekspertów z Gdańskich Autobusów i Tramwajów będzie wyjaśniać przyczyny pożaru
Karol Woźniak/PSSTM


W sobotę, 29 grudnia, po godz. 7 rano Straż Pożarna w Gdańsku otrzymała informację o palącym się autobusie miejskim. Najpierw zaczął palić się tył pojazdu, ogień jednak szybko się rozprzestrzenił. Autobusem podróżowały cztery osoby, którym udało się bezpiecznie opuścić pojazd. Na czas akcji gaśniczej zamknięto na kilkadziesiąt minut ulicę Spacerową.

Jak powiedziała Alicja Mongird, rzecznik Gdańskich Autobusów i Tramwajów, spółki miejskiej do której należał autobusu, pożar gasiły trzy zastępy strażaków. Obecnie wrak pojazdu Solaris Urbino jest zabezpieczony w bazie autobusowej. W poniedziałek, 31 grudnia 2018 roku komisja będzie wyjaśniać przyczyny pożaru.

Solaris Urbino to popularny autobus przeznaczony do jazdy po mieście. Wyposażony jest m.in. w szklane ścianki działowe, monitoring cctv oraz cyfrowy wyświetlacz umieszczony w panelu kierowcy, wyświetlający informacje o otwartych drzwiach lub aktualnych błędach komputera pokładowego. Część pasażerska jest klimatyzowana.