WITAJCIE W GDAŃSKIEJ SZKOLE!

Zapraszamy do korzystania z pakietów powitalny dla dzieci, rodziców i opiekunów z doświadczeniem migracji!

Pakiety są przygotowane z myślą o nowych uczniach i uczennicach, którzy przyjechali do Gdańska z innych krajów, i którzy rozpoczynają naukę w gdańskich szkołach podstawowych. Publikacja zawiera dodatkowe treści dla rodziców i opiekunów, oraz specjalnie wyznaczone miejsca do wpisywania informacji przez nauczycieli i nauczycielki.

Znajdują się tu informacje dotycząca zarówno systemu edukacji i środowiska szkolnego, jak i miejsc i możliwości, dzięki którym uczniowie i uczennice mogą rozwijać swoje zainteresowania, pasje oraz poradzić sobie w trudnych sytuacjach.

Dzięki publikacji WITAJCIE W GDAŃSKIEJ SZKOLE! nasi nowi mieszkańcy i mieszkanki poczują się w gdańskich szkołach jak „u siebie”, a pedagodzy i pedagożki otrzymają wsparcie w przekazywaniu informacjo dotyczącej szkolnej codzienności.

Publikacja jest do pobrania w językach: rosyjskim, ukraińskim, angielskim i polskim:

pakiet_powitalny_RU (7.54 MB)

pakiet_powitalny_UKR (7.54 MB)

pakiet_powitalny_EN (7.63 MB)

pakiet_powitalny_PL (7.55 MB)

 

SERDECZNIE WITAMY WAS W GDAŃSKU!

Szkoła to bardzo ważne miejsce. Nie tylko zdobywamy tam wiedzę, ale i rozwijamy pasje i poznajemy nowych ludzi. W szkole uczymy się trudnej sztuki życia wśród innych ludzi i w nowych warunkach.

Chcielibyśmy, abyście czuli się w naszej gdańskiej szkole jak u siebie, bez ograniczeń. Dlatego właśnie przygotowaliśmy specjalne publikacje - zarówno dla Ciebie, droga uczennico i drogi uczniu, jak i dla Was - rodzice i opiekunowie. Poradniki i pakiety powitalne pomogą Wam postawić pierwsze kroki w szkole i pozwolą zrozumieć różnice pomiędzy edukacją w Polsce a tą, którą znacie ze swojego kraju.

Mamy nadzieję, że nam się to udało.

Publikacje są do pobrania w językach: rosyjskim, ukraińskim, angielskim i polskim

poradnik_DLA_RODZICOW UA (1.38 MB)

poradnik_DLA_RODZICOW RU (1.55 MB)

poradnik_DLA_RODZICOW ENG (1.39 MB)

poradnik_DLA_RODZICOW PL (630.24 KB)