PORTAL MIASTA GDAŃSKA

V Sezon Kreatywnej Pedagogiki – zapraszamy

V Sezon Kreatywnej Pedagogiki – zapraszamy
Zapraszamy i zachęcamy do zapoznania się z nowościami w tym sezonie oraz do aktywnego uczestnictwa we wszystkich działaniach Kreatywnej Pedagogiki.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
  • KKK czyli Kreatywny Klub Książki.

Raz w miesiącu w Bibliotece Manhattan we Wrzeszczu spotykamy się aby porozmawiać. Co miesiąc proponujemy jedną kultową książkę o trendach w edukacji, np. "Kryzys szkoły", "Wolne dzieci", "Wszystkie dzieci są zdolne". Liderki Kreatywnej i zaproszeni goście oraz publiczność dyskutuje na temat książki. Już niedługo na naszej stronie na Facebooku dowiecie się co warto przeczytać aby przygotować się na pierwsze spotkanie klubu. Zapraszamy do śledzenia nas na: kliknij.

  • Sieciujemy gdańskich nauczycieli.

Trwają zapisy do grup w ramach projektu #KreatywnaPedagogika. Zapraszamy nauczycieli z gdańskich szkół samorządowych. Ze względu na duże zainteresowanie naszymi grupami, w tym roku obowiązują następujące zasady.: wybieramy jedną, najbardziej nas interesującą grupę, zapisujemy się wypełniając formularz i czekamy na maila od lidera z zaproszeniem na pierwsze spotkanie. Żeby ułatwić nauczycielom organizację wprowadziliśmy stały harmonogram - grupy spotykają się w poniedziałki lub soboty. Liczba miejsc jest ograniczona. Spotkania są oczywiście bezpłatne.

Link do zapisów do grup: kliknij.

  • W V sezonie Kreatywnej Pedagogiki zapraszamy do AKADEMII KREATYWNEGO NAUCZYCIELA.

Będą to warsztaty eksperckie, które zaproponujemy nauczycielom i dyrektorom, kształcące, wskazujące trendy w edukacji lub zmiany prawne. Celem ich jest w cyklu 4-5 spotkań przekazać wiedzę, umiejętności oraz zasady wdrożenia ich do pracy z uczniami. W sezonie jesiennym proponujemy na przykład: „Jak wdrożyć plan daltoński w szkole?”, „Komunikacja nauczyciel-rodzic z ToastMastersami”, „Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty”. Szczegóły wkrótce na naszej stronie: kliknij.

  • Support.

Nasza nowość w V sezonie Kreatywnej Pedagogiki to Program SUPPORT. Nowoczesne wsparcie metodyczne i personalne nauczycieli oparte na metodach tutorskich, coachingowych i mentorskich.

Jest to projekt indywidualnego wsparcia nauczycieli. Na czym polega?. Opowiemy w skrócie: Tutor nauczyciel pracuje indywidualnie z jednym nauczycielem (tuti) lub w systemie oksfordzkim (jeden tutor i dwóch nauczycieli) przez cztery - osiem spotkań. Wspólnie ustalają cel (np. „chcę aktywizować uczniów na lekcji” albo: „chcę poprawić relacje z rodzicami”), który pod okiem tutora realizuje w określonym czasie.

Do projektu Support można zgłosić się wysyłając maila na adres: kreatywnapedagogika@gmail.com.