PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Targi Przedsiębiorczości w Gimnazjum nr 8

Targi Przedsiębiorczości w Gimnazjum nr 8
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

21.11.2014r. w Gimnazjum nr 8 w Gdańsku odbyły się Targi Przedsiębiorczości. W czasie imprezy uczniowie zaprezentowali 35 produktów, które są związane z ich zainteresowaniami i pasjami. Talenty, pomysłowość i kreatywność młodych ludzi zaskoczyły niejednego. Mogliśmy zobaczyć m. in.: popisy kulinarne, rękodzieło, fotografie, programy komputerowe, różne techniki malarskie. Dzieci wykazały się także znajomością sztuki i kultury azjatyckiej oferując tajskie spa.

Uczestnicy imprezy oceniani byli w dwóch kategoriach: produkt i reklama.

Pani Mariola Paluch -dyrektor Wydziału Rozwoju Spraw Społecznych ds. Edukacji nagrodziła ucznia klasy III a Kordiana Ciesielskiego, który w ofercie stoiska kulinarnego łączącego elementy ekonomii z wrażliwością na potrzeby innych zaproponował pizzę.

Lucyna Formela Kierownik ds. Projektów Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości "Starter", nagrodziła Michalinę Skórkę- młodą projektantkę mody i Konrada Stancla- programistę komputerowego. Obydwoje będą mieli możliwość uczestnictwa w "Gdańskim Business Week 2015". Nagrody przez społeczność szkolną otrzymali:

W kategorii produkt :

I miejsce – Gabinet Odnowy „Chińske Spa” prowadzony przez Wiktorię Wójcikiewicz, Wiktorię Parkot, Weronikę Zasińską, Michała Kowalczysa, Alicję Stempelkowską i Monikę Woźniak.

II miejsce – Galeria Sztuki „Batikus” prowadzona przez Jolantę Michalczyk, Olgę Barczewską, Agatę Wiśniewską, Klaudię Juszko i Dominikę Górecką.

III miejsce – Agencja Turystyczna „Gold Dollars Global” prowadzona przez Macieja Sawczuka i Bartosza Nitschke

W kategorii reklama produktu i firmy:

I miejsce – Pracownia Plastyczna „Halle Art” prowadzona przez Paulinę Sokólską

II miejsce – Galeria Sztuki „Batikus” prowadzona przez: Jolantę Michalczyk, Olgę Barczewską, Agatę Wiśniewską, Klaudię Juszko i Dominikę Górecką.

III miejsce – Pracownia Fotograficzna „Foto Art” prowadzona przez Ewelinę Janiak, Julię Judek i Weronikę Nowakowską

Ponadto tego dnia odbył się quiz pt. "Portfel gimnazjalisty", którego zadaniem było sprawdzenie wiedzy ekonomicznej i wykształconych postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą. Jednak najlepsi to: Szymon Chaciński z kl. I a i Maciej Audiejus uczeń klasy III e.   

Rozstrzygnięty został także konkurs filmowy "Zostań jednym z nas". Przedstawiciele klas mieli możliwość udziału w zabawie "kreatywna głowa". Na uznanie zebranych zasłużyły budowle z makaronu, stworzone z kartek papieru i spinaczy przedmioty użytkowe.

Kilkudziesięciu uczniów spotkało się z panem Ireneuszem Osińskim- psychologiem, trenerem i producentem filmowym. Młodzież dowiedziała się m.in. jak osiągnąć sukces, jak motywować się do działania i zwiększać swoje szanse na odniesienie sukcesu.

Wszystkim uczestnikom Targów Przedsiębiorczości: zaproszonym gościom, uczniom, rodzicom i nauczycielom dziękujemy za wspólnie spędzony czas i pomoc w organizacji przedsięwzięcia.

 

Organizatorzy: Anna Meller i Anna Nieradko

Fundatorami nagród byli:

  • Urząd Wojewódzki
  • Urząd Marszałkowski
  • Urząd Miasta Gdańska
  • Gdański Inkubator Przedsiębiorczości "Starter"
  • Rodzice uczniów Gimnazjum nr 8