Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Program Edukacji Żeglarskiej. Bezpłatna nauka dla dzieci do końca sierpnia

Program adresowany jest do dzieci w wieku 7-12 lat. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w Górkach Zachodnich w dwóch klasach: Optimist i windsurfing. - Program skierowany jest do dzieci, które mnie miały kontaktu z żeglarstwem - zaznacza Jan Krzyżak, koordynator regionalny programu w Gdańsku.

A
A
Zajęcia odbywać się będą na desce z żaglem, czyli windsurfingu...
Zajęcia odbywać się będą na desce z żaglem, czyli windsurfingu...
fot. Bartosz Modelski

Ogólnopolski Program Edukacji Żeglarskiej PolSailing jest największym w Polsce kompleksowym programem wsparcia i popularyzacji żeglarstwa. Jest realizowany przez Polski Związek Żeglarski we współpracy z okręgowymi związkami żeglarskimi i klubami oraz przy udziale środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Program odbywa się w czternastu ośrodkach w klasie Optimist (Bolesławiec, Częstochowa, Gdańsk, Giżycko, Kalisz, Kielce, Lublin, Olsztyn, Pszczyna, Tarnobrzeg, Toruń, Ustka, Warszawa, Wrocław) oraz pięciu w windsurfingu (Sopot, Gdańsk, Poznań, Kalisz, Warszawa).

W każdym z ośrodków w zajęciach bierze udział 100 dzieci w klasie Optimist (dziewczęta i chłopcy w wieku 7-10 lat) i 100 w windsurfingu (9-12 lat).

- Program skierowany jest do dzieci, które mnie miały kontaktu z żeglarstwem - zaznacza Jan Krzyżak, koordynator regionalny programu w Gdańsku. - Jego celem jest popularyzacja żeglarstwa.

oraz łódce klasy Optimist
... oraz łódce klasy Optimist
fot. Bartosz Modelski

W Gdańsku program realizowany jest przez Gdański Klub Żeglarski. Zajęcia odbywają się w Górkach Zachodnich przy ul. Stogi 20 w bazie mieszczącej się na terenie COSA AZS Hotel Galion

Każdy z uczestników weźmie udział w pięciu spotkaniach od poniedziałku do piątku w godzinach 17:00-20:00.

Terminy zajęć:

  • 13-17 sierpnia
  • 20-24 sierpnia
  • 27-31 sierpnia

Nabór odbywa się poprzez stronę internetową polsailing.pl, na której znajduje się regulamin i dokument rejestracyjny do wypełnienia.


ZAREJESTRUJ DZIECKO DO PROGRAMU


Gdański Klub Żeglarski zapewnia bazę, sprzęt oraz trenerów i instruktorów. Rodzice muszą zapewnić dzieciom stroje do pływania.

- Najlepiej pianki, ale w u upalne lato, a takie teraz mamy, wystarczą spodenki i koszulka - mówi Krzyżak.

Zajęcia są bezpłatne.

Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
***