Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Krakowiec-Górki Zachodnie. Remont ul. Kępnej coraz bliżej

Na ten remont czekają nie tylko mieszkańcy Krakowca, przez który przebiega ul. Kępna, ale prawdopodobnie też wszyscy, którzy wolny czas, zwłaszcza przy ładnej pogodzie lubią spędzać w Górkach Zachodnich, w tym – w Narodowym Centrum Żeglarstwa. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła przetarg na drugi etap modernizacji tej ulicy.

A
A
DRMG ogłosiło przetarg na kontynuację modernizacji ul. Kępnej
DRMG ogłosiło przetarg na kontynuację modernizacji ul. Kępnej
zdj. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Ul. Kępna jest jedną z ważniejszych ulic wschodniej części Gdańska - przebiega przez dzielnicę Krakowiec, prowadząc do Górek Zachodnich. Po ubiegłorocznym remoncie pierwszego fragmentu ulicy, w połowie maja br. ogłoszono przetarg na modernizację drugiego odcinka jezdni o długości ponad 600 metrów.

W ramach inwestycji wymieniona zostanie jej nawierzchnia oraz utwardzone pobocza – na istniejącej konstrukcji jezdni wykonana zostanie nakładka bitumiczna. Do tego wykonane zostaną perony przystankowe komunikacji miejskiej. Przy okazji poprawiony zostanie stan istniejących zjazdów do bocznych dróg. Przetarg obejmuje także pielęgnację zieleni.

Oferty można składać do 4 czerwca br. Jeżeli procedury przetargowe przebiegać będą bez zakłóceń (m.in. wpłyną oferty zgodne z wytycznymi konkursu), prace zakończą się pod koniec listopada 2018 r.

W grudniu 2017 r. zakończyły się 3-miesięczne roboty w ramach pierwszego etapu przebudowy tej drogi. Zmodernizowano wówczas fragment od skrzyżowania ul. Żaków z ul. Łowicką do zakrętu na ul. Kępnej. Inwestycja kosztowała ponad 1,6 mln złotych. W tym roku prace będą kontynuowane od miejsca, w którym zakończono je niemal pół roku temu, do wysokości tutejszego cmentarza.

Koordynatorem modernizacji ul. Kępnej jest Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska.

W tym roku wyremontowany zostanie 600-metrowy odcinek ul. Kępnej
W tym roku wyremontowany zostanie 600-metrowy odcinek ul. Kępnej
Zdj. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska
***