Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Zmiany na ul. Świętokrzyskiej

A
A

W poniedziałek, 4 listopada wprowadzony zostanie kolejny etap organizacji ruchu na ul. Świętokrzyskiej, dzięki któremu utrudnienia w rejonie prac będą mniejsze. W ramach nowej organizacji wydłużony zostanie remontowany odcinek ulicy Świętokrzyskiej do wysokości skrzyżowania z ul. Niepołomicką. Ruch na ul. Świętokrzyskiej - tak jak dotychczas - odbywać się będzie wahadłowo. Taka organizacja potrwa ok. 3 tygodni.

Dodatkowo, w celu usprawnienia ruchu i zwiększenia przejezdności planowane jest wyłączenie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Świętokrzyskiej i Niepołomickiej. Ruch w ciągu dnia sterowany będzie ręcznie, dając priorytet relacji bardziej obciążonej. W porze nocnej sygnalizacja świetlna będzie włączona. Taka organizacja potrwa ok. 3 tygodni. O kolejnych zmianach będziemy informować z wyprzedzeniem.

Zmiana organizacji ruchu związana jest z kolejnym etapem poprawy stanu nawierzchni ul. Świętokrzyskiej na odcinku od ul. Wieżyckiej do ul. Wielkopolskiej w Gdańsku wraz z budową kanalizacji sanitarnej od nr 76a Świętokrzyska w kierunku ul. Wieżyckiej i przebudową sieci wodociągowej, na odcinku od ul. Wieżyckiej do ul. I Brygady wraz z przebudową fragmentu ul. K. Bergiela. Wykonawcą robót jest Firma Budowlano-Drogowa MTM S.A. termin zakończenia zadania planowany jest na luty 2020 r., a koszt realizacji wynosi ponad 5 mln zł.

 

Świętokrzyska 31-10-19
Świętokrzyska 31-10-19
brak autora