***
Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Kokoszki. Nie masz planów na sobotę? Przyjdź na festyn!

Zabawy i konkursy dla dzieci oraz całych rodzin. Do tego pokazy zumby czy możliwość zajrzenia do autokaru piłkarzy Lechii Gdańsk i przytulenia się do ich klubowej maskotki. Atrakcji będzie masa. Warto więc pojawić się na corocznej imprezie w Kiełpinie Górnym!

A
A
Tak mieszkańcy Kiełpina i okolic bawili się w zeszłym roku.
Tak mieszkańcy Kiełpina i okolic bawili się w zeszłym roku.
Krzysztof Nowotarski


W sobotę, 11 czerwca, tradycyjnie w sąsiedztwie pętli autobusowej przy ul. Goplańskiej, odbędzie się "Festyn Rodzinny". Ta impreza, w poprzednich latach nazywana "Kiełpińską Majówką", cieszy się dużym zainteresowaniem wśród okolicznych mieszkańców.

W tym roku została połączona z Dniami Sąsiadów. I bardzo sąsiedzki charakter będzie miała. W ramach wydarzenia zaplanowano bowiem... kiermasz ciast. Upieką je mieszkanki Kiełpina, a obecni będą próbować i oceniać, które - ich zdaniem - było najlepsze.

Kto za słodkim nie przepada, będzie mógł poczęstować się grochówką bądź pieczoną kiełbaską.

Podczas festynu dorosłych zapewne zainteresuje także kiermasz roślin, a najmłodszych dmuchańce - skakańce.

Nie zabraknie też artystów umilających czas mieszkańcom. O godz. 20 wystąpi młody kaszubski muzyk, znany jako H.U.B.E.R.T.

Sobotnia zabawa potrwa w godz. 14 - 22. Jej organizatorami są: Rada Dzielnicy Kokoszki i Stowarzyszenie Kreatywnie dla Kiełpina.

Krzysztof Nowotarski, przewodniczący Dzielnicy Kokoszki przypomina, że teren, na którym odbędzie się impreza, jeszcze w tym roku zmieni się w miejsce przyjaźniejsze mieszkańcom. Będzie miał bowiem charakter rekreacyjno-parkowy. W ramach środków z Budżetu Obywatelskiego pojawi się tu m.in. siłownia "pod chmurką" i mała architektura, w tym ławki dla spacerowiczów.

Kamila Grzenkowska (0)
www.gdansk.pl
***