***
Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Co dalej z Pozytywną Szkołą Podstawową? Zapraszamy na wideoczat

Pomorska kurator oświaty Monika Kończyk unieważniła decyzję prezydenta miasta Gdańska dotyczącą powierzenia prowadzenia publicznej szkoły podstawowej w Kokoszkach Fundacji Pozytywne Inicjatywy. Dyrekcja szkoły i rodzice uczniów są zbulwersowani stanowiskiem kurator i apelują do minister edukacji o uchylenie tej decyzji. Co będzie dalej z Pozytywną Szkołą Podstawową? Do programu "Wszystkie Strony Miasta" zaprosiliśmy Bożenę Brauer z NSZZ Solidarność (na wniosek związku kurator wszczęła postępowanie) oraz zas

A
A

Pozytywna Szkoła Podstawowa w Gdańsku
Pozytywna Szkoła Podstawowa w Gdańsku
zdj. Jerzy Pinkas/gdansk.pl

Spór wokół Pozytywnej Szkoły Podstawowej  im. Arkadiusza "Arama Rybickiego" w Gdańsku trwa już od dłuższego czasu. Zarządzająca placówką fundacja Pozytywne Inicjatywy i rodzice boją się o jej przyszłość. Zapowiadają interwencję u Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej, a jeśli ona nie pomoże - wejście na drogę sądową. Sprawa jest precedensowa w skali kraju, nikt nie wie np. czy świadectwa uczniów "Pozytywnej" są ważne, skoro kurator oświaty kwestionuje legalność działania szkoły.

Do udziału w programie zaprosiliśmy Bożenę Brauer - przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" w Gdańsku, ponieważ to właśnie na wniosek związku kurator oświaty Monika Kończyk wszczęła postępowanie dotyczące tej szkoły oraz Piotra Kowalczuka, zastępcę prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej.

Zapraszamy do zadawania pytań za pośrednictwem Fb lub Twittera #wszystkiestronymiasta

Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ

***