Konsultacje w sprawie podziału Dzielnicy Chełm w dniach 30 listopada - 30 grudnia 2017 r.

A
A
Ostatnia aktualizacja: 21 lutego 2018 r.


Raport z przeprowadzonych konsultacji społecznych Raport 2.84 MB


Zgłaszanie uwag - Formularz 16.74 KB


Uchwała Nr XLIII/1205/17 Rady Miasta Gdańska - 715.89 KB

Uchwała Nr XLIII/1206/17 Rady Miasta Gdańska - 106.47 KB

Zarządzenie Nr 1871/17 Prezydenta Miasta Gdańska - 81.79 KB

Zarządzenie Nr 1996/17 Prezydenta Miasta Gdańska (Zmieniające) - 172.58 KB

Plakat - 531.34 KB


Zgodnie z Uchwałą Nr XLIII/1205/17 Rady Miasta Gdańska z dnia 29 września 2017 roku granica podziału pomiędzy Dzielnicą Chełm i Dzielnicą Orunia Górna przebiega wzdłuż ulicy Świętokrzyskiej,

Chełm
Granica biegnie ul. Świętokrzyską od al. Havla do ul. Małomiejskiej. Potem kieruje się na północ do ul. Ptasiej przecinając Madalińskiego, a następnie na wschód między Ptasią i Hebanowskiego do ul. Zamiejskiej. Tam granica skręca na północ i między ogródkami działkowymi, a ul. Kolonia Anielinki przecina ulicę Cienistą na wysokości końca ulicy Bitwy Pod Lenino. Następnie za ulicą Cmentarną dochodzi do ulicy Stoczniowców, gdzie podnóżem Biskupiej Góry dochodzi do alei Armii Krajowej. Potem tą aleją na zachód do skrzyżowania z ulicą Łostowicką. Tam skręca na południe i aleją Havla dochodzi do ul. Świętokrzyskiej.

Chełm
Chełm
Fot. Paweł Kordowski

 

Orunia Górna
Granicę stanowi granica administracyjna miasta od ul. Świętokrzyskiej do Obwodnicy Południowej. Wzdłuż niej biegnie na wschód i przed Traktem Św. Wojciecha skręca na północ i na tyłach budynków z adresem do Traktu Św. Wojciecha dochodzi do Parku Oruńskiego i dalej między ulicami Diamentową i Platynową oraz Granitową i Działyńskiego (podnóżem wzgórza) dochodzi do ul. Małomiejskiej (bez tej ulicy), Świętokrzyskiej i dalej Świętokrzyską do skrzyżowania z aleją Havla. Następnie planowaną Nową Świętokrzyską na południowy zachód do ul. Wielkopolskiej, gdzie zmienia kierunek na północno zachodni do granicy miasta na ulicy Świętokrzyskiej.

Orunia
Orunia
Fot. Paweł Kordowski