PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Zaangażuj się!

Zaangażuj się!
Zaangażuj się i zostań wolontariuszem! Gdańsk słynie z otwartości i aktywności mieszkańców i mieszkanek. Dzięki ich uważności na potrzeby innych nasze miasto otrzymało miano Europejskiej Stolicy Wolontariatu 2022.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

 

Wolontariat to dobrowolne działania na rzecz innych, które są wykonywane nieodpłatnie i bezinteresownie. Wolontariuszem lub wolontariuszką może zostać każdy i każda osoba, niezależnie od wieku czy sytuacji osobistej. Działania wolontariackie organizowane są przez różne organizacje, szkoły, domy kultury, ale też przez pracodawców i w urzędach.

Zaangażowanie się w wolontariat to nie tylko ogromna satysfakcja związana z niesieniem pomocy innym, ale też zdobywanie doświadczenia i poznawanie wartościowych ludzi. Po odbytym wolontariacie możesz otrzymać zaświadczenie, które urozmaici Twoje CV.

 

CHCESZ ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM LUB WOLONTARIUSZKĄ W GDAŃSKU?

Organizacją i obsługą wolontariatu w Gdańsku zajmuje się Regionalne Centrum Wolontariatu. Jest to organizacja, która na swojej stronie internetowej regularnie zamieszcza oferty dotyczące możliwości zaangażowania się w różne działania, ale nie tylko… Na stronie organizacji możesz również zgłosić zapotrzebowania na wolontariat lub odnaleźć organizację, dzięki której zorganizujesz własny pomysł na działanie wolontariackie.

 

POTRZEBUJESZ WSPARCIA WOLONTARIUSZY?

Przyjechałeś / przyjechałaś niedawno do Polski i nie wiesz, jak poradzić sobie z różnymi formalnościami?

Uczysz się języka polskiego i chciałbyś / chciałabyś praktykować konwersacje z Polakiem lub Polką?

Twoje dziecko potrzebuje wsparcia w odrabianiu lekcji lub chciałoby poznać nowych kolegów i koleżanki?

Zgłoś swoją potrzebę do Centrum Wolontariatu!

 

MASZ POMYSŁ NA DZIAŁANIE WOLONTARIACKIE?

Jeśli zauważasz potrzebę lub masz konkretny pomysł na zorganizowanie działania wolontariackiego przejrzyj listę organizacji zaangażowanych w gdański wolontariat i zgłoś się do tej, której zakres działania Ci odpowiada. Organizacja pomoże Ci w realizacji Twojego pomysłu.

Lista organizacji i instytucji zaangażowanych w wolontariat w Gdańsku

 

NIE MÓWISZ PO POLSKU? NIE MA PROBLEMU!

Napisz wiadomość w swoim języku na e-mail Centrum Wolontariatu: gdansk@wolontariatgdansk.pl Organizacja skontaktuje się z Tobą przy wsparciu tłumacza.

 

Przydatne linki

Regionalne Centrum Wolontariatu

Oferty wolontariackie

Zgłoś potrzebę wolontariatu

Lista organizacji i instytucji zaangażowanych w wolontariat w Gdańsku