PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Pociągi lokalne

Pociągi lokalne
Po Gdańsku, Trójmieście oraz po miejscowościach na terecie Województwa Pomorskiego można poruszać się różnymi pociągami. Należy jednak pamiętać, że bilety na przejazd pociągami należy kupować oddzielnie w kazdym pociągu lub biletomacie albo na stacji kolejowej, która obsługuje danego ptrzwoźnika. Wyjątek dotyczy posiadaczy Karty Mieszkańca Gdańska.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

SKM – SZYBKA KOLEJ MIEJSKA

SKM jest pociągiem, który przejeżdża przez kilka miejscowości na terenie Województwa Pomorskiego. W tych miastach, co kilka minut zatrzymuje się na różnych stacjach. Najdalszym przystankiem SKM na północ jest Lębork a na południe – Gdańsk Śródmieście.

Żeby skorzystać z przejazdu pociągiem SKM należy posiadać bilet na przejazd pomiędzy konkretnymi przystankami. Bilet można kupić między innymi w biletomacie, który zazwyczaj znajduje się obok stacji lub na peronie SKM, w pociągu – od razu po wejściu do pociągu należy kierować się do pierwszego wagonu gdzie u konduktora można kupić bilet płacąc gotówką lub kartą lub przez aplikację jakdojade.pl, SkyCash, KOLEO albo BIKOM.

Na temat podróżowania koleją SKM przeczytasz na stronie przewoźnika

Przydatne linki:

Strona internetowa SKM

Jak i gdzie kupić bilet SKM

 

PKM – POMORSKA KOLEJ METROPOLITALNA

PKM to pociąg, który tak jak SKM przejeżdża przez kilka miejscowości na terenie Województwa Pomorskiego i zatrzymuje się na różnych stacjach po drodze. PKM-ką możesz dojechać na przykład na gdańskie lotnisko i do Kartuz. Najdalszym przystankiem PKM-ki na północ i na wschód jest Gdynia Główna a na południe - Gdańsk Wrzeszcz; na zachód – Kościerzyna.

Żeby skorzystać z przejazdu pociągiem PKM należy posiadać bilet na przejazd pomiędzy konkretnymi przystankami. Bilet można kupić w biletomacie, który zazwyczaj znajduje się obok stacji PKM lub na peronie PKM albo w pociągu – od razu po wejściu do pociągu należy kierować się do pierwszego wagonu gdzie u konduktora można kupić bilet płacąc gotówką lub kartą.

Przydatne linki:

Strona internetowa PKM

Rozkład jazdy PKM

Bilety PKM

 

POLREGIO – POCIĄG REGIONALNY

POLREGIO są to pociągi, które kursują po regionie województwa pomorskiego, między miastami ale też między dzielnicami Gdańska – zatrzymują się na przykład na stancjach Gdańsk Główny, Wrzeszcz lub Oliwa.

Żeby skorzystać z przejazdu pociągiem POLREGIO należy posiadać bilet na przejazd pomiędzy konkretnymi przystankami. Bilet można kupić na stacji kolejowej, w pociągu – od razu po wejściu do pociągu należy kierować się do pierwszego wagonu gdzie u konduktora można kupić bilet płacąc gotówką lub kartą, przez różne aplikacje, na przykład: jakdojade.pl, POLREGIO, KOLEO albo na stronie internetowej POLREGIO.

Przydatne linki:

Strona internetowa POLREGIO