PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Bilety

Bilety
W celu korzystania z przejazdów transportem miejskim w Gdańsku oraz na terenie Trójmiasta należy posiadać bilet – w przypadku osób dorosłych będzie to zazwyczaj bilet normalny a w przypadku dzieci – bilet ulgowy. W zależności od czasu, na jaki kupujesz bilet, może być on jednorazowy, jednodniowy, kilkudniowy – w tym przypadku będzie to bilet kartonikowy lub okresowy – najczęściej zapisywany na karcie miejskiej.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

BILET JEDNORAZOWY, JEDNODNIOWY LUB KILKUDNOWY

Taki bilet można kupić w biletomacie, który zazwyczaj ustawiony jest niedaleko przystanków, przez aplikację zainstalowaną na telefonie, w kiosku ruchu lub sklepie, znajdującym się blisko przystanku albo – w przypadku SKM lub PKM – w pociągu, u konduktora.

W autobusach i tramwajach kierowcy mają ograniczone możliwości sprzedaży biletów i zezwalają na płatność jedynie gotówką. W niektórych autobusach można kupić karnety biletowe - jeden karnet skałda się z trzech biletów: dwóch biletów na jeden przejazd i jednego biletu jednogodzinnego.

Przydatne linki:

Ceny biletów w Gdańsku

Ulgi dotyczące biletów w Gdańsku 

Bilety na SKM 

Bilety PKM

 

KARTA MIEJSKA

Karta miejska jest nośnikiem, na którym można zapisać wybrany bilet okresowy na komunikację miejską w Gdańsku – na przykład bilet miesięczny. Dzięki biletowi, zapisanemu na Karcie Miejskiej możesz korzystać z przejazdów tramwajami i autobusami po konkretnym mieście. Każde z miast posiada własna Kartę Miejską.

Jeżeli posiadasz spersonalizowaną Gdańską Kartę Mieszkańca ze zdjęciem oraz bilet okresowy, który jest zapisany na Karcie Miejskiej możesz korzystać z przejazdów autobusami i tramwajami ale również pociągami SKM i REGIO ale tylko po terytorium miasta Gdańska.

Przydatne linki:

Informacja na temat Karty Mieszkańca Gdańska

Informacja na temat biletu ZTM w Karcie Mieszkańca

 

BILET METROPOLITALNY

W celu podróżowania po Trójmieście oraz niektórych miast w Województwie Pomorskim można kupić tak zwany bilet metropolitalny. Są różne rodzaje biletu metropolitalnego, które zależą od tego, na jaki okres jest potrzebny oraz po jakim terytorium dana osoba chcę się dzięki niemu poruszać. Informacje dotyczące biletów metropolitalnych znajdziesz na stronie Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej. https://mzkzg.org/bilet-metropolitalny

Przydatne linki:

Informacja na temat biletu metropolitalnego 

Najczęściej zadawane pytania, dotyczące biletów metropolitalnych