PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Seniorzy, osoby z niepełnosprawnościami
Seniorzy, osoby z niepełnosprawnościami
Widzialna Ręka Trójmiasta
Dobronosze, czyli pomoc w zrobieniu zakupów
Jesteś seniorem, osobą z niepełnosprawnością lub przebywasz na kwarantannie? – zadzwoń do nas, a my pomożemy Ci zrobić zakupy.
58 555 53 00zakupy@fundacjamlodorosli.pl
Klasztor Dominikanów w Gdańsku
Pomoc osobom starszym i chorym
Osoby starsze, osłabione chorobą, będące po zabiegach medycznych, które obawiają się o zdrowie i nie chcą opuszczać swoich domów mogą skorzystać z pomocy klasztoru i wolontariuszy z nim związanych.
694 480 609przeor.gdansk@dominikanie.pl
Miasto Gdańsk - MOPR
Różne formy wsparcia dla potrzebujących
W szczególności osobom starszym oraz innym potrzebującym przypominamy o dostępnym wsparciu, adekwatnym do potrzeb i możliwości.
500 218 337 wsparcie@mopr.gda.pl
Jeronimo Martins Polska S.A.
Biedronka pomaga seniorom 65+
Łączenie seniorów potrzebujących pomocy w zrobieniu zakupów z osobami, które są gotowe pomagać, pierwszeństwo wejścia seniorów do sklepu w pierwszej godzinie od otwarcia, a także pierwszeństwo obsługi przy kasie na każdą prośbę osoby starszej – sieć Biedronka oferuje pomoc seniorom 65+.
22 205 33 00bok@biedronka.pl
Grupa Eurocash
Zakupy dla Seniora 60+
Prosta sprawa. Senior dzwoni na infolinię i otrzymuje hasło. Tym samym hasłem nawiązuje z nim kontakt wolontariusz, żeby odebrać listę zakupów (do 100 zł). Wolontariusz dostarcza siatki pod drzwi i odbiera płatność w gotówce, sama dostawa jest bezpłatna. Akcja jest prowadzona w tych lokalizacjach, gdzie działają wolontariusze. Teraz jest ich ponad 200, również z Gdańska.
512 414 561 obsluga.klienta@eurocash.pl
Fundacja Gdańska
Pomoc w sprzątaniu grobów
Jesteś seniorem lub osobą z niepełnosprawnością, potrzebujesz pomocy w sprzątnięciu grobu bliskich przed uroczystością Wszystkich Świętych? Zgłoś się do nas, a my Ci pomożemy.
575 317 781info@gdanskpomaga.pl
Administracja państwowa
Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów dla osób powyżej 70. roku życia
Dla własnego bezpieczeństwa ogranicz wychodzenie z domu. Musisz zrobić zakupy, albo wykupić leki w aptece? Skorzystaj ze specjalnej infolinii
22 505 11 11