PORTAL MIASTA GDAŃSKA
Gdański Informator
Pomocowy
Rodziny
Rodziny
Administracja państwowa
Bezpłatna teleporada lekarska i pielęgniarska
Masz objawy, które Cię niepokoją i podejrzewasz koronawirusa? Zamów teleporadę w formie wideorozmowy lub telekonsultacji, w trakcie której możesz otrzymać e-receptę bądź e-zwolnienie.
22 250 01 46 kancelaria@mz.gov.pl
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku
Kompleksowe wsparcie
Pomoc finansowa, rzeczowa, żywnościowa, również porady i aktywizacja – gdańskim rodzinom niosą pomoc pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. W dzielnicach działa dziewięć Centrów Pracy Socjalnej MOPR. Warto skorzystać
58 342 31 50mopr@gdansk.gda.pl
Kiermasz Kreatywny
W domu też może być fajnie
Zwierzaki z szyszek, łatwe do wykonania eksperymenty czy farma w kartonie – poznaj wiele pomysłów na to, aby dzieci i rodzice kreatywnie spędzali w pandemii wspólnie czas w domu. Kiermasz Kreatywny zaprasza do zabawy i wzajemnego dzielenia się doświadczeniami.
kiermaszkreatywny@gmail.com
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
Bezpłatna porada prawna
Zalegasz z opłatami mieszkaniowymi, nie spłacasz kredytu? Boisz się, że stracisz pracę? A może chcesz się dowiedzieć, czego nie wolno robić w czasie epidemii? – unikaj problemów. Korzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej i obywatelskiej.
58 342 31 88mopr-pomocprawna@gdansk.gda.pl
Fundacja Młodorośli
Dobronosze – zrobimy za Ciebie zakupy
Potrzebujesz pomocy w zrobieniu zakupów? Jesienna odsłona akcji pomocowej przeznaczona jest przede wszystkim dla osób, które w czasie pandemii nie są w stanie samodzielnie uporać się z tym zadaniem.
58 555 53 00zakupy@fundacjamlodorosli.pl
Miasto Gdańsk
Gdańskie Centrum Równego Traktowania
Prześladowano Cię, szykanowano, odbierano prawa? Wszystkim dyskryminowanym oferujemy bezpłatne wsparcie psychologiczne i pomoc w dochodzeniu praw. Skontaktuj się z nami!
519544485kontakt@gcrt.pl
Miasto Gdańsk – Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
Gdańsk przeciwko przemocy w rodzinie!
Doznajesz przemocy lub jest jej świadkiem? – bezpiecznie i w zaufaniu możesz uzyskać pomoc. Powiedz o problemie pracownikowi Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, policjantowi, pedagogowi szkolnemu, lekarce w przychodni czy pracownikowi Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Reagujmy na przemoc! Nie bądźmy obojętni!
797 909 112wsparcie@mopr.gda.pl
Miasto Gdańsk
DLAGDANSZCZAN.PL – źródło wiedzy o bezpłatnym wsparciu
Bezpłatne programy, informacje, porady i wsparcie – zebrane w jednym miejscu, zajrzyj do serwisu informacyjnego DLAGDANSZCZAN.PL. Kluczem są obszary tematyczne – zdrowie, edukacja i wychowanie, pomoc i wsparcie społeczne, kultura, sport oraz polityka komunalna.
58 323 67 27, 58 323 61 30, 58 323 66 62, 58 323 70 80wrs@gdansk.gda.pl
Miasto Gdańsk
Wsparcie na rzecz zdrowia psychicznego
Czujesz się przygnębiony, nie widzisz sensu życia, nie radzisz sobie z emocjami, masz myśli samobójcze? – możesz uzyskać wsparcie, również bezpłatne!
787 960 860, 577 772 838pikfosa@gmail.com
Miasto Gdańsk
Bezpłatne maseczki dla gdańszczanek i gdańszczan
Bezpłatne maseczki jednorazowe już od czwartku, 18 marca, będą rozdawane w kilkunastu różnych lokalizacjach miasta, m.in. w instytucjach miejskich, na pływalniach i w referatach Straży Miejskiej. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych!
58 52 44 500kontakt@gdansk.gda.pl