PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

W trzydziestą rocznicę narodzin wolnej Polski my, obywatele Rzeczpospolitej, pomni zła, jakim było zamordowanie Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, łączymy się w nadziei na odnowę życia publicznego w naszej Ojczyźnie.
~
Ciesząc się z Niepodległości odzyskanej w 1989 roku, składamy hołd tym wszystkim, którym ją zawdzięczamy, jak i tym, którzy zakotwiczyli nasz kraj w Unii Europejskiej.
~
Świadomi więzi łączących nas z Europą, opowiadamy się po stronie tradycji demokratycznych, wolnych od fanatyzmu narodowego czy wyznaniowego.
~
Dumni z Sierpnia 1980 roku, który zaczął się w Gdańsku, jak i wierni dokonaniom Solidarności pod przywództwem Lecha Wałęsy, nawiązujemy do tego dziedzictwa, by wartości, które nas jednoczyły, były na powrót urzeczywistniane.
~
Nadzieję na odnowę pokładamy w wolności, solidarności i samorządności, które uznajemy za fundamenty nowego początku.
~
Chcemy, aby wolni obywatele, równi w prawach i powinnościach, mogli nie tylko solidarnie wspierać jedni drugich, ale też samorządnie kształtować przyszłość zarówno lokalnych wspólnot, jak i całego kraju.
Poszanowanie i upowszechnianie tych wartości będzie najlepszą praktyką polskiej demokracji i obywatelskości, a także rękojmią pomyślności Rzeczpospolitej, która jest wspólnym domem wszystkich obywateli.
~
Chcemy demokracji bez sporów pełnych nienawiści.
~
Chcemy sfery publicznej wolnej od kłamstwa.
~
Chcemy budować naszą wspólną przyszłość w duchu dialogu.
~
Chcemy lepszej polityki.

Gdańsk, 4 czerwca 2019

10615
Roman Lewko North York
Juzem podpisal.
10614
Maciej Bednarczyk Trojmiasto
zacznijmy budować świat oparty na zabawie, nauce i pracy.
10613
Marek H Sopot
popieram
10612
Grzegorz Miszewski Skarszewy
popieram
10611
Piotr Strojnowski Gdansk
Popieram!!!
10610
Marta Warszawa
Zdecydowanie TAK, POPIERAM
10609
Julia Wisniewska Szczecin
Popieram
10608
Renata Głowacz Słupsk
Wolność!! popieram
Wszyscy podpiszmy
Deklarację Wolności
i Solidarności


Zobacz również:
Księga kondolencyjna poświęcona pamięci Prezydenta Gdańska, ś.p. Pawła Adamowicza - zobacz wpisy Księga Kondolencyjna poświęcona pamięci Prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Już ponad 30 000 wpisów