PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

W trzydziestą rocznicę narodzin wolnej Polski my, obywatele Rzeczpospolitej, pomni zła, jakim było zamordowanie Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, łączymy się w nadziei na odnowę życia publicznego w naszej Ojczyźnie.
~
Ciesząc się z Niepodległości odzyskanej w 1989 roku, składamy hołd tym wszystkim, którym ją zawdzięczamy, jak i tym, którzy zakotwiczyli nasz kraj w Unii Europejskiej.
~
Świadomi więzi łączących nas z Europą, opowiadamy się po stronie tradycji demokratycznych, wolnych od fanatyzmu narodowego czy wyznaniowego.
~
Dumni z Sierpnia 1980 roku, który zaczął się w Gdańsku, jak i wierni dokonaniom Solidarności pod przywództwem Lecha Wałęsy, nawiązujemy do tego dziedzictwa, by wartości, które nas jednoczyły, były na powrót urzeczywistniane.
~
Nadzieję na odnowę pokładamy w wolności, solidarności i samorządności, które uznajemy za fundamenty nowego początku.
~
Chcemy, aby wolni obywatele, równi w prawach i powinnościach, mogli nie tylko solidarnie wspierać jedni drugich, ale też samorządnie kształtować przyszłość zarówno lokalnych wspólnot, jak i całego kraju.
Poszanowanie i upowszechnianie tych wartości będzie najlepszą praktyką polskiej demokracji i obywatelskości, a także rękojmią pomyślności Rzeczpospolitej, która jest wspólnym domem wszystkich obywateli.
~
Chcemy demokracji bez sporów pełnych nienawiści.
~
Chcemy sfery publicznej wolnej od kłamstwa.
~
Chcemy budować naszą wspólną przyszłość w duchu dialogu.
~
Chcemy lepszej polityki.

Gdańsk, 4 czerwca 2019

10641
Ewa Benesz Lublin
patriae unitati, civium liberati-mówi stare rzymskie przyslowie
10640
Anita Malik-Połczyńska Gdańsk
Popieram całym sercem!❤
10639
Krystyna Kowalewska Łódź
Popieram deklarację wolności,jednocześnie uważam że szybko przyjdzie czas normalności w tym kraju bez oszustw,,kłamstw i bezpardonowego okradania ludzi pracujących przez dzisiejsze pseudo-elyty
10638
Grażyna Gruszka Gdańsk
Gorąco popieram
10637
Mariusz Mazurek Katowice
Popieram
10636
Anna Wiśniewska Gdańsk, Iława
Popieram.
10635
Radosław Glejzer Warszawa
Popieram. SOLIDARNOŚĆ JEST WŁASNOŚCIĄ WSZYSTKICH POLAKÓW!
10634
Sylwia Gdańsk
Popieram
Wszyscy podpiszmy
Deklarację Wolności
i Solidarności


Zobacz również:
Księga kondolencyjna poświęcona pamięci Prezydenta Gdańska, ś.p. Pawła Adamowicza - zobacz wpisy Księga Kondolencyjna poświęcona pamięci Prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Już ponad 30 000 wpisów