PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

W trzydziestą rocznicę narodzin wolnej Polski my, obywatele Rzeczpospolitej, pomni zła, jakim było zamordowanie Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, łączymy się w nadziei na odnowę życia publicznego w naszej Ojczyźnie.
~
Ciesząc się z Niepodległości odzyskanej w 1989 roku, składamy hołd tym wszystkim, którym ją zawdzięczamy, jak i tym, którzy zakotwiczyli nasz kraj w Unii Europejskiej.
~
Świadomi więzi łączących nas z Europą, opowiadamy się po stronie tradycji demokratycznych, wolnych od fanatyzmu narodowego czy wyznaniowego.
~
Dumni z Sierpnia 1980 roku, który zaczął się w Gdańsku, jak i wierni dokonaniom Solidarności pod przywództwem Lecha Wałęsy, nawiązujemy do tego dziedzictwa, by wartości, które nas jednoczyły, były na powrót urzeczywistniane.
~
Nadzieję na odnowę pokładamy w wolności, solidarności i samorządności, które uznajemy za fundamenty nowego początku.
~
Chcemy, aby wolni obywatele, równi w prawach i powinnościach, mogli nie tylko solidarnie wspierać jedni drugich, ale też samorządnie kształtować przyszłość zarówno lokalnych wspólnot, jak i całego kraju.
Poszanowanie i upowszechnianie tych wartości będzie najlepszą praktyką polskiej demokracji i obywatelskości, a także rękojmią pomyślności Rzeczpospolitej, która jest wspólnym domem wszystkich obywateli.
~
Chcemy demokracji bez sporów pełnych nienawiści.
~
Chcemy sfery publicznej wolnej od kłamstwa.
~
Chcemy budować naszą wspólną przyszłość w duchu dialogu.
~
Chcemy lepszej polityki.

Gdańsk, 4 czerwca 2019

9844
Bogdan Szodrowski Sopot
Jestem za wolnością i solidarnością ludzi.
9843
Joanna W. Gdańsk
Jestem dumna z tego, że coraz bardziej rozbudowany i piękniejszy Gdańsk jest moim rodzinnym miastem - otwartym (czyli wolnym) również na inność i zgodnie z hasłem jest "morzem możliwości"! :)
9842
Magdalena Gdańsk
Doceniajmy i szanujmy, nic nam nie jest dane na zawsze. Dumna z Gdańska i Gdańszczan
9841
Dariusz Krause Gdansk
Nie ma wolności bez Solidarności
9840
Marek Prusakowski Gdańsk
Przecież to oczywiste!
9839
Dorota Sułkowska Kraków
Przyłączam się do sygnatariuszy, ponieważ nadal wierzę i chcę wierzyć, że Polska może być krajem, z którego powinniśmy być dumni. Chcę, by znów patriotyzm i nasze symbole kojarzyły się właściwie - z wolnością, dążeniem do otwartości na świat, szacunkiem dla wszystkich oraz dobrze rozumianą demokracją.
9838
maria galecka warszawa
Podpisuje z pełnym przekonaniem o wadze dokumentu
9837
Bartlomiej Gowin Bydgoszcz
Z całego serca popieram Deklarację Wolności i Solidarności
Wszyscy podpiszmy
Deklarację Wolności
i Solidarności


Zobacz również:
Księga kondolencyjna poświęcona pamięci Prezydenta Gdańska, ś.p. Pawła Adamowicza - zobacz wpisy Księga Kondolencyjna poświęcona pamięci Prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Już ponad 30 000 wpisów