PORTAL MIASTA GDAŃSKA

W trzydziestą rocznicę narodzin wolnej Polski my, obywatele Rzeczpospolitej, pomni zła, jakim było zamordowanie Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, łączymy się w nadziei na odnowę życia publicznego w naszej Ojczyźnie.
~
Ciesząc się z Niepodległości odzyskanej w 1989 roku, składamy hołd tym wszystkim, którym ją zawdzięczamy, jak i tym, którzy zakotwiczyli nasz kraj w Unii Europejskiej.
~
Świadomi więzi łączących nas z Europą, opowiadamy się po stronie tradycji demokratycznych, wolnych od fanatyzmu narodowego czy wyznaniowego.
~
Dumni z Sierpnia 1980 roku, który zaczął się w Gdańsku, jak i wierni dokonaniom Solidarności pod przywództwem Lecha Wałęsy, nawiązujemy do tego dziedzictwa, by wartości, które nas jednoczyły, były na powrót urzeczywistniane.
~
Nadzieję na odnowę pokładamy w wolności, solidarności i samorządności, które uznajemy za fundamenty nowego początku.
~
Chcemy, aby wolni obywatele, równi w prawach i powinnościach, mogli nie tylko solidarnie wspierać jedni drugich, ale też samorządnie kształtować przyszłość zarówno lokalnych wspólnot, jak i całego kraju.
Poszanowanie i upowszechnianie tych wartości będzie najlepszą praktyką polskiej demokracji i obywatelskości, a także rękojmią pomyślności Rzeczpospolitej, która jest wspólnym domem wszystkich obywateli.
~
Chcemy demokracji bez sporów pełnych nienawiści.
~
Chcemy sfery publicznej wolnej od kłamstwa.
~
Chcemy budować naszą wspólną przyszłość w duchu dialogu.
~
Chcemy lepszej polityki.

Gdańsk, 4 czerwca 2019

10646
Bogusław Pachniowski Nowy Targ
Deklaracja ta wyraża pragnienia tych, którzy czują głęboki niepokój zmianami dokonującymi się w Polsce od roku 2015.
10645
Szmelter Mirosława Jankowo Gdańskie
Jestem dumna że mogę razem z innymi brać udział w budowaniu nowego dialogu społecznego, którego symbolem będzie dla mnie zawsze ś.p. Prezydent Paweł Adamowicz dla przyszłości i rozwoju naszego pięknego Gdańska i gminy. Cieszę się, że doczekałam wolności i solidarności o którą walczył także mój mąż funkcjonariusz Straży Granicznej, któremu w podziękowaniu za ten trud Rząd PIS w 2017r. odebrał znaczną części emerytury. Jednocześnie smucę się, że są zakusy zewsząd płynące, aby skutecznie tę wolność, demokrację nam wszystkim odebrać. Popieram w całości Deklarację i podpisuję się pod nią. Nie dajmy sobie odebrać tego wszystkiego co takim trudem zostało wywalczone. Historia osądzi tych, którzy dzisiaj nie liczą się i lekceważą drugiego człowieka w imię upartyjnionych zasad i norm.
10644
Maria Ratajczak Warszawa
Mocno popieram !!!!!
10643
Sławomir Wieteska Pomocne
Popieram
10642
Janusz Helik Kędzierzyn-Koźle
Popieram
10641
Iwona Kreczkowska Gdynia
Popieram i wierzę, że się spełni.
10640
Ewa Benesz Lublin
patriae unitati, civium liberati-mówi stare rzymskie przyslowie
10639
Anita Malik-Połczyńska Gdańsk
Popieram całym sercem!❤
Wszyscy podpiszmy
Deklarację Wolności
i Solidarności


Zobacz również:
Księga kondolencyjna poświęcona pamięci Prezydenta Gdańska, ś.p. Pawła Adamowicza - zobacz wpisy Księga Kondolencyjna poświęcona pamięci Prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Już ponad 30 000 wpisów