PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

W trzydziestą rocznicę narodzin wolnej Polski my, obywatele Rzeczpospolitej, pomni zła, jakim było zamordowanie Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, łączymy się w nadziei na odnowę życia publicznego w naszej Ojczyźnie.
~
Ciesząc się z Niepodległości odzyskanej w 1989 roku, składamy hołd tym wszystkim, którym ją zawdzięczamy, jak i tym, którzy zakotwiczyli nasz kraj w Unii Europejskiej.
~
Świadomi więzi łączących nas z Europą, opowiadamy się po stronie tradycji demokratycznych, wolnych od fanatyzmu narodowego czy wyznaniowego.
~
Dumni z Sierpnia 1980 roku, który zaczął się w Gdańsku, jak i wierni dokonaniom Solidarności pod przywództwem Lecha Wałęsy, nawiązujemy do tego dziedzictwa, by wartości, które nas jednoczyły, były na powrót urzeczywistniane.
~
Nadzieję na odnowę pokładamy w wolności, solidarności i samorządności, które uznajemy za fundamenty nowego początku.
~
Chcemy, aby wolni obywatele, równi w prawach i powinnościach, mogli nie tylko solidarnie wspierać jedni drugich, ale też samorządnie kształtować przyszłość zarówno lokalnych wspólnot, jak i całego kraju.
Poszanowanie i upowszechnianie tych wartości będzie najlepszą praktyką polskiej demokracji i obywatelskości, a także rękojmią pomyślności Rzeczpospolitej, która jest wspólnym domem wszystkich obywateli.
~
Chcemy demokracji bez sporów pełnych nienawiści.
~
Chcemy sfery publicznej wolnej od kłamstwa.
~
Chcemy budować naszą wspólną przyszłość w duchu dialogu.
~
Chcemy lepszej polityki.

Gdańsk, 4 czerwca 2019

10640
Ewa Benesz Lublin
patriae unitati, civium liberati-mówi stare rzymskie przyslowie
10639
Anita Malik-Połczyńska Gdańsk
Popieram całym sercem!❤
10638
Krystyna Kowalewska Łódź
Popieram deklarację wolności,jednocześnie uważam że szybko przyjdzie czas normalności w tym kraju bez oszustw,,kłamstw i bezpardonowego okradania ludzi pracujących przez dzisiejsze pseudo-elyty
10637
Mariusz Mazurek Katowice
Popieram
10636
Anna Wiśniewska Gdańsk, Iława
Popieram.
10635
Radosław Glejzer Warszawa
Popieram. SOLIDARNOŚĆ JEST WŁASNOŚCIĄ WSZYSTKICH POLAKÓW!
10634
Sylwia Gdańsk
Popieram
10633
Małgorzata Wokacz-Zaborowska Gdańsk
Popieram
Wszyscy podpiszmy
Deklarację Wolności
i Solidarności


Zobacz również:
Księga kondolencyjna poświęcona pamięci Prezydenta Gdańska, ś.p. Pawła Adamowicza - zobacz wpisy Księga Kondolencyjna poświęcona pamięci Prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Już ponad 30 000 wpisów