Budżet Obywatelski 2021. Jest jeszcze czas!

( Publikacja: 02.07.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
BO3
Czekamy na Twoje zgłoszenia do niedzieli 5 lipca - Referat Partycypacji Społecznej i Rad Dzielnic UM
fot. Piotr Połoczański

Odliczamy …ostatnie 3 dni na złożenie projektu do Budżetu Obywatelskiego 2021.

Do niedzieli 5 lipca możesz zadecydować o tym, w jaki sposób wydać ponad 18 mln złotych przeznaczonych na tegoroczny Budżet Obywatelski w Gdańsku.

Wykorzystaj swoja szansę!

Mieszkańcy złożyli już ponad 300 propozycji projektów. Każda dzielnica ma swoją pulę budżetu do wykorzystania, można również składać projekty ogólnomiejskie.

W Gdańsku, co roku realizowane są projekty skierowane zarówno do dzieci, młodzieży jak i osób starszych. To dzięki Waszym pomysłom nasze miasto zmienia się i dostosowuje do potrzeb jego mieszkańców.

Ten rok jest szczególny, możesz zagłosować w nowej pilotażowej edycji Zielonego Budżetu Obywatelskiego. Do wydania jest blisko 4 mln złotych. To niepowtarzalna szansa, aby stworzyć w każdej dzielnicy zielone przestrzenie, które będą sprzyjać zdrowemu stylowi życia, gdzie gdańszczanie będą spędzać wolny czas w kontakcie z naturą, kulturą i sztuką. Wszystkie do tej pory zgłoszone projekty znajdziesz tu https://gdansk.zetwibo.pl/projekty

Sprawdź czy w Twojej dzielnicy zgłoszono już zielone projekty i stwórz własny!

Projekt złożysz internetowo poprzez stronę www.gdansk.pl

Formularz wniosku należy wydrukować i przynieść lub przesłać do Urzędu Miejskiego. Można skorzystać również z profilu zaufanego i zrobić to poprzez platformę ePUAP.

Wszystkie informacje na temat tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego znajdziesz na www.gdansk.pl/budzet-obywatelski

Konsultacja projektu – kontakt na www.gdansk.pl/budzet-obywatelski w zakładce „POMOC-skonsultuj z nami swój projekt”.

W razie dodatkowych pytań pomogą pracownicy Referatu Partycypacji Społecznej i Rad Dzielnic: budzetobywatelski@gdansk.gda.pl