Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Zapraszamy na Gdański Festiwal Kariery

Kończysz dobre studia, znasz języki obce, a mimo tego nie możesz znaleźć pracy? A może to nie brak wiedzy i doświadczenia utrudniają Ci dobry start zawodowy, ale nieumiejętność dobrego zaprezentowania się w rozmowie z przyszłym pracodawcą? Weź udział w Gdańskim Festiwalu Kariery!

A
A
Gdański_Festiwal_Kariery_logo
Gdański_Festiwal_Kariery_logo
UMG

Kończysz dobre studia, znasz języki obce, a mimo tego nie możesz znaleźć pracy? A może to nie brak wiedzy i doświadczenia utrudniają Ci dobry start zawodowy, ale nieumiejętność dobrego zaprezentowania się w rozmowie z przyszłym pracodawcą? Weź udział w Gdańskim Festiwalu Kariery!

Zajęcia z autoprezentacji, gdzie studenci mogliby zdobyć wiedzę, jak zaprezentować się przed potencjalnym pracodawcą, to nadal rzadkość na naszych uczelniach. Miasto Gdańsk wychodzi studentom naprzeciw i we współpracy z „Architektami Kariery” organizuje profesjonalne warsztaty, których celem jest pomoc studentom w poznaniu swoich mocnych stron i przygotowanie do wejścia na rynek pracy.

Festiwal skierowany jest głównie do studentów i absolwentów z Gdańska, którzy niedługo po raz pierwszy udadzą się na spotkania z potencjalnymi pracodawcami. Spotkanie ze studentami będzie prowadzone w formie warsztatowej, tak aby mogli nie tylko słuchać, ale także brali czynny udział w przydzielonych im zadaniach. Wszystkie aktywności będą się odbywały pod czujnym okiem i ze wsparciem trenera. Szkolenie „Zasady skutecznej kariery” prowadzić będzie Beata Kapcewicz - profesjonalny konsultant i trener osobisty, która od ponad 7 lat wraz z Architektami Kariery tworzy programy pomagające ludziom kreować ich osobistą markę i być skutecznym w życiu zawodowym.

- Jestem dumna, że moje rodzinne miasto Gdańsk, w którym mieszkam, prowadzę dwa biznesy i mam prace marzeń, podejmuje inicjatywę, by dawać młodym ludziom inspirację i rozwiązania, które pozwolą im zapewnić sobie sukces na rynku pracy: skutecznie znajdować pracę, budować swoją markę i osiągać lepsze rezultaty. To pierwsza taka inicjatywa w Polsce, w której wspólnie na rzecz studentów pracuje miasto, biznes i uczelnie przynosząc najlepsze praktyki i skuteczne rozwiązania, które pomogły wielu Gdańszczanom zbudować swoją przewagę konkurencyjną. Przyjdź i poznaj sekrety tych, których skutecznie znajdują pracę w Gdańsku! - mówi Beata Kapcewicz z Architektów Kariery, która poprowadzi warsztaty podczas pierwszego Gdańskiego Festiwalu Kariery.

Podczas warsztatów młodzi ludzie będą mieli również okazję spotkać się i porozmawiać z przedstawicielami gdańskiego biznesu: Mateuszem Kusznierewiczem – mistrzem olimpijskim, przedsiębiorcą i prezesem Fundacji Gdańskiej oraz Rafał Stepnowskim – prezesem Zarządu Jeppesen Poland należącego do Boeing Company.

- Gdańsk to największe miasto akademickie na północy Polski. Zależy nam na budowaniu wizerunku miasta przyjaznego studentom, które nie tylko zaprasza ich do siebie na studia, ale także stara się ich wspierać w wejściu na niełatwy dziś rynek pracy. Stąd pomysł na warsztaty, na których młodzi ludzie będą mogli nauczyć się jak profesjonalnie kreować swoją markę osobistą wśród pracodawców – mówi Anna Zbierska, dyrektor Biura Prezydenta ds. Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Organizatorem głównym jest Miasto Gdańsk. Partnerami akcji są Architekci Kariery oraz Gdański Park Naukowo-Technologiczny. Patronami medialnymi są Pracuj.pl, Radio Eska i portal Trojmiasto.pl.

Udział w Gdańskim Festiwalu Kariery jest bezpłatny – decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegóły i rejestracja: www.gdanskifestiwalkariery.pl  

Zapraszamy też na nasz profil na Facebooku – Gdański Festiwal Kariery.