Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Wschód z Zachodem spotyka się w Gdańsku, czyli infoShare po raz siódmy!

Wschód z Zachodem spotyka się w Gdańsku, czyli infoShare po raz siódmy!

A
A

Startuje w Gdańsku siódma edycja jednej z największych polskich konferencji IT & NewMedia – infoShare.  W tym roku organizatorom udało się zaprosić światowej klasy prelegentów nie tylko z USA, Belgii, Francji czy Niemiec, ale także zza naszej wschodniej granicy. Grono to już tradycyjnie uzupełnią najlepsi polscy eksperci.

1
1
js

Konferencja infoShare jest największą w Polsce północnej bezpłatną konferencją dla specjalistów IT & NewMedia organizowaną od 2007 roku w Gdańsku. W tym roku liczba uczestników szacowana jest na ok. 1500 osób.

Poza wysokim poziomem merytorycznym, do którego przywykli stali bywalcy infoShare, w tym roku organizatorzy przygotowali sporo niespodzianek:
Where East Meets West to temat przewodni pierwszego dnia, podczas którego wystąpią m. in. Fadi Bishara (przedsiębiorca, inwestor, Blackbox.vc), Gabriel Baldinucci (VP, Singularity University), Nicolas Brusson (założyciel BlaBlaCar.com), Wim de Waele (CEO, iminds.be) oraz Alexander Shulgin (muzyk, kompozytor, a także przedsiębiorca, inwestor, iTechCapital VC), Rafał Brzoska (CEO, InPost.pl) i Bartek Gola (SpeedUp Group). 
Ze względu na ogromne zainteresowanie organizatorzy postanowili zmienić miejsce imprezy – w tym roku po raz pierwszy konferencja infoShare odbędzie się w nowootwartym centrum konferencyjnym AmberExpo w Gdańsku.

Trzy ścieżki tematyczne to kolejna nowość. Podczas drugiego dnia konferencji prelekcje będą podzielone na: social&new media, tech oraz mobile. Nie zabraknie też warsztatów.
– Gwałtowny rozwój sieci społecznościowych na Świecie oraz rosnąca e-aktywność polaków to znak, że i tego roku nie mogło podczas infoShare zabraknąć tematyki „social media”. Bardzo szybko postępująca penetracja rynku przez smartofny i coraz więcej ciekawych rozwiązań mobilnych także na naszym rodzimym rynku były impulsem do wprowadzenia w ramach naszej konferencji nowej ścieżki: Mobile - wyjaśnia Marcin Pokojski,  jeden z organizatorów infoShare.
Po raz pierwszy razem z infoShare odbędzie się Gala Aulery - coroczne wyróżnienia  przyznawane przez organizatorów Auli Polskiej firmom, które konsekwentnie rozwijają się w środowisku innowacyjnych technologii i promują kulturę przedsiębiorczości. 

Konferencja odbywa się dzięki wsparciu Biura Prezydenta ds. Promocji Miasta Gdańska oraz Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego, a także licznych partnerów, sponsorów oraz patronów medialnych.

Konferencja organizowana jest przez Fundację infoShare, którą założyli Grzegorz Borowski, Andrzej Kiesz, Tomasz Pawul i Marcin Pokojski.

Program infoShare (3 MB)

Szczegóły:
http://infoshare.pl
http://facebook.com/infosharepl