Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

?Wakacyjny Staż 2011? podsumowanie

28 czerwca w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyła się Gala podsumowująca wyniki tegorocznego projektu pn. ?Wakacyjny Staż 2011?.

A
A

28 czerwca w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyła się Gala podsumowująca wyniki tegorocznego projektu pn. ?Wakacyjny Staż 2011?.

Akcja ?Wakacyjny Staż? organizowana jest w Gdańsku po raz dziewiąty. Poprzez staże i praktyki miasto wspólnie z przedsiębiorcami pomaga studentom i absolwentom wyższych uczelni w zdobyciu nowych umiejętności oraz ułatwia im wejście na rynek pracy.
Podczas gali przedstawiciele firm oraz laureaci wcześniejszych edycji projektu opowiedzieli o doświadczeniach i efektach dotychczasowej współpracy.
Kluczowym elementem spotkania było wręczenie studentom nominacji na tegoroczne staże. Galę z przymrużeniem oka poprowadził Wojciech Tremiszewski z Kabaretu LIMO.
Na tegoroczny apel Prezydenta Pawła Adamowicza odpowiedziało 56 firm, które zaoferowały w sumie 262 miejsca stażowe. Przekrój oferowanych stanowisk był bardzo szeroki. Studenci będą mieli okazję odbyć praktykę m.in.: w banku, firmach budowlanych, przedszkolu, szpitalu, stoczni, Urzędzie Miejskim w Gdańsku, ale też w Grupie Lotos czy Międzynarodowych Targach Gdańskich.
Staże w ramach akcji trwają minimum miesiąc i będą się odbywać w okresie od lipca do końca września. Ich termin ustala się indywidualnie z fundatorem stażu. Wynagrodzenie za miesiąc pracy wynosi min. 700 zł brutto za miesiąc.
Laureatom tegorocznej edycji projektu pn. ?Wakacyjny Staż? gratulujemy i życzymy sukcesów.

Anna Krześniak / Gdańskie Centrum Obsługi Przedsiębiorcy