Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Tydzień kodowania w gdańskim STARTERZE

Tydzień kodowania w gdańskim STARTERZE

A
A

Europe Code Week 2015 powraca z jeszcze większą siłą!  W dniach 10-18 października każdy kto będzie chciał celebrować tydzień kodowania będzie mógł to uczynić także w Starterze.

Code Week to europejska inicjatywa promująca naukę kodowania. To tydzień warsztatów i spotkań z przedstawicielami firm branży informatycznej i nowych technologii. W 2014 roku w ramach tego jednego tygodnia odbyło ponad 3000 różnych wydarzeń w 38 państwach z całej Europy. Wszystkie wydarzenia przyciągnęły ponad 150.000 uczestników!

Podobnie jak rok temu, na wydarzenie zapraszamy każdego, kogo interesuje nauka kodowania, bez względu na stopień zaawansowania umiejętności informatycznych. W harmonogramie przewidzieliśmy warsztaty zarówno dla dorosłych, jak i dzieci oraz młodzieży.

Organizatorem gdańskiej edycji CodeWeek 2015 jest Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER. Aby być na bieżąco z innymi z naszych projektów, śledźcie naszego bloga oraz profile społecznościowe:

Kontakt

Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER

Telefon: 693 605 605

Email: code@inkubatorstarter.pl

 

PROGRAM

10 października - lo fi robot

Sobota, godz. 11:00 – 16:00 – warsztaty konstruktorskie dla młodzieży w wieku 13 – 15 lat (Gimnazjum)

LoFiRobot to innowacyjny system do konstruowania robotów dla dzieci i młodzieży.Zajęcia z podstaw robotyki są idealnym polem do nauki podstaw mechaniki, fizyki, elektroniki i myślenia projektowego. Ich siła opiera się na naturalnej ludzkiej pasji do konstruowania wszelkiej maści pojazdów, urządzeń budowli i wynalazków.

W ramach warsztatów uczestnicy dowiedzą się wszystkiego czego potrzeba, aby samodzielnie konstruować roboty, poznają podstawy programowania SCRATCHU, dowiedzą się czym jest ARDUINO, a wykorzystywać będą do tego takie same narzędzia jak dorośli elektronicy!

10 października - Start.Java() z Mistrzami Kodowania

Sobota, godz. 11:00 – 14:00 – warsztaty dla młodzieży gimnazjalnej

Podczas warsztatów uczestnicy poznają podstawy programowania obiektowego w języku Java, pojęcia takie jak klasa, obiekt, funkcje warunkowe, typy zmiennych i metody. W czasie zajęć przy użyciu narzędzia Greenfoot stworzymy swoją pierwszą grę w Javie.

11 październik - mistrzowie kodowania

Godz. 11:00 – 13:00 – Mistrzowie Kodowania – Magiczny kot w edukacyjnym labiryncie, czyli warsztaty kodowania tylko dla dziewczyn! (wiek: 8 – 12 lat)

Dziewczynki będą uczyć się kodować w Scratchu (https://scratch.mit.edu/). Podczas zajęć stworzymy grę: labirynt z bardzo wyjątkowym Scratchowym kotem, który aby go przejść, będzie musiał odpowiedzieć na różnorodne pytania zadawane mu przez tajemnicze stwory.

Godz. 14:00 – 16:00 – Mistrzowie Kodowania dla rodziców – warsztaty z praktycznego wykorzystania programu Scratch do wspólnej nauki

Podczas zajęć, korzystając ze Scratcha, wspólnie stworzymy projekt „Magiczne matematyczne działania”. Jego głównym celem jest zbudowanie narzędzia, które pomoże dzieciom i rodzicom w ćwiczeniu dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia. A to wszystko w cudownie magicznym otoczeniu….

Mistrzowie Kodowania to projekt edukacyjny mający na celu upowszechnienie nauki programowania w polskich szkołach. Obejmuje on uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z całej Polski. W ramach zajęć dzieci uczą się programowania w intuicyjnym języku Scratch. Projekt realizowany jest przez Samsung Electronics Polska we współpracy z Partnerami. Więcej informacji na www.mistrzowiekodowania.pl oraz na Facebook/MistrzowieKodowania.

12 październik - creative morning

creative morning to inspirujące, cykliczne śniadanie biznesowe z ciekawymi prelekcjami, tym razem o tematyce it.

13 październik - trendy w i(o)t

głównym tematem konferencji będzie internet of things, jeden z najpopularniejszych trendów w historii informatyki. odnosi się do przedmiotów, które są wyposażone w czujniki umożliwiające pozyskiwanie danych i komunikują się ze sobą nawzajem oraz z internetem. konferencja będzie stanowić wstęp do hack3city poświęconego w głównej mierze iot. wśród gości m.in.: przedstawiciele ibm poland.

14 - 18 październik - hack3city

48 h maraton programowania z czterema ścieżkami tematycznymi do wyboru.

Więcej informacji: http://codeweek.inkubatorstarter.pl/

Krzysztof Garski (0)
GdanskLAB