Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Agencji Rozwoju Pomorza

A
A

Przyjdź na bezpłatne szkolenia, seminaria i  warsztaty w dniach 17-23 listopada.
Jak co roku Agencja Rozwoju Pomorza S.A. (ARP)  zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach, warsztatach, seminariach i spotkaniach organizowanych  w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Aktualnie,  w organizację ponad 100 wydarzeń, które odbędą się 17-23 listopada  włączyło się  już 40 pomorskich  Instytucji Otoczenia Biznesu.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowa inicjatywa mająca na celu wspieranie postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży. W tym samym czasie w wielu krajach odbywają się imprezy, spotkania i wydarzenia kierowane głównie do osób zainteresowanych tematyką przedsiębiorczości, założeniem własnej działalności gospodarczej, poszerzeniem wiedzy czy nabyciem dodatkowych umiejętności  i kwalifikacji. „Jako koordynator Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości na Pomorzu, liczymy, że obecna edycja spotka się jak zawsze z dużym zainteresowaniem. Mam nadzieję, że zaangażowanie Agencji Rozwoju Pomorza i pozostałych pomorskich Instytucji Otoczenia Biznesu w organizację tego wydarzenia, zainspiruje, pozwoli na wymianę wiedzy i doświadczeń, a przede wszystkim pozytywnie rozbudzi ducha przedsiębiorczości”-mówi Katarzyna Matuszak  - dyrektor Działu Rozwoju Przedsiębiorczości w Agencji Rozwoju Pomorza. 

„Jak co roku przygotowano bogaty program,  m.in. Inkubator Starter proponuje Creative Mornings,  Fundacja Gospodarcza indywidualne doradztwo księgowe,  Pomorski Park Naukowo – Technologiczny w Gdyni  zaprasza na warsztaty kreatywności i przedsiębiorczości dla młodzieży ponadgimnazjalnej. Ponadto Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości organizuje szkolenie  „Moja marka- moja firma. Media społecznościowe”,  a także spotkanie dla przedsiębiorczych pań „Sukces na Szpilkach”.  Wojewódzki Urząd Pracy przygotował Pomorski Dzień Przedsiębiorczości w 17 miastach na Pomorzu.  Warto zwrócić uwagę na spotkanie pn. Weź karierę w swoje ręce” organizowane w Agencji Rozwoju Pomorza, dedykowane uczniom ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych, studentom i młodym absolwentom, na którym dowiedzą się o rekrutacji do nowego projektu „Pomorski Smart – Up” dającego możliwość zdobycia konkretnych zawodów  poszukiwanych przez pomorskie firmy. To tylko przykładowe tematy, więcej informacji można znaleźć na www.tydzienprzedsiebiorczosci.pomorskie.pl” – dodaje Katarzyna Matuszak

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Agencji Rozwoju Pomorza

Poniedziałek, 17 listopada - warsztat  przygotowany w formie gry  biznesowej „Decyzja”. Uczestnicy będą mogli wcielić się w rolę szefów studia filmowego. W trakcie rozgrywek podejmować będą strategiczne decyzje w skali firmy dot.  cen, oferty produktów, inwestycji, a także decyzje operacyjne w zakresie poszczególnych działów HR, logistyki, finansów. W ten sposób poznają zarówno strategiczne, jak i operacyjne poziomy działania nowoczesnej organizacji biznesowej.

Wtorek, 18 listopada -  dwa szkolenia; „Księgowość w małej firmie” - spotkanie na którym  będą omawiane m.in. zasady rejestracji działalności gospodarczej, rodzaje ewidencji podatkowych i ich wybór, przepisy regulujące prowadzenie ksiąg i ewidencji,  a także terminy składania deklaracji i zeznań podatkowych. Drugie szkolenie, „Jak zrozumieć sprzedaż i obronić się na konkurencyjnym rynku” - kierowane do osób na co dzień związanych z handlem oraz tych, które dopiero zamierzają założyć biznes. Na warsztacie m.in. o podniesieniu efektywności wykonywanej pracy, zasadach prowadzenia rozmów handlowych aby kończyły się sukcesem, klienci i ich oczekiwania oraz zasady prowadzenia działalności sprzedażowej na bardzo konkurencyjnym rynku.

Środa, 19 listopada –kolejne dwa spotkania w ARP.  W ramach pierwszego spotkania „ Błędy, które popełnisz prowadząc swój pierwszy biznes” uczestnicy dowiedzą się o najczęściej popełnianych błędach przez  początkujących przedsiębiorców. Na drugim spotkaniu „Kwestie prawne, które na początku prowadzenia firmy można załatwić bez wydawania pieniędzy na prawnika”, ekspert postara się odpowiedzieć na pytania m.in. czy zawsze, kiedy pojawia się problem związany z prowadzeniem firmy lub jej dalszym rozwojem konieczna jest konsultacja z prawnikiem, czy będąc młodym przedsiębiorcą, można przygotować się na zaskakujące sytuacje, zwroty "akcji" i nieoczekiwane zmiany bez konieczności sięgania po poradę specjalisty, kiedy sami możemy odnaleźć się w gąszczu przepisów, a kiedy warto poszukać eksperta, a także kiedy i jak chronić swój biznes.

Czwartek, 20 listopada – możliwość udziału w  dwóch seminariach „Jak założyć i prowadzić firmę?”  oraz „Możliwości dofinansowania ze środków UE dla młodych przedsiębiorców w nowej perspektywie”. Podczas pierwszego poruszone zostaną podstawowe zagadnienia dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej. W drugiej części, omówione zostaną m.in. możliwości uzyskania dofinansowania na założenie firmy z programów Unii Europejskiej. Po spotkaniu uczestnicy będą mogli indywidualnie porozmawiać z konsultantem oraz skorzystać z doradztwa w zakresie zakładania działalności gospodarczej. Również 20 listopada,  Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości wraz z  Agencją Rozwoju Pomorza zapraszają Panie, które prowadzą swoją firmę lub są na etapie planowania własnego biznesu, do uczestnictwa w pierwszym spotkaniu  w ramach projektu „Sukces na szpilkach”.

Piątek, 21 listopada spotkanie pn. Weź karierę w swoje ręce” dedykowane uczniom ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych, studentom i młodych absolwentom, w ramach którego Agencja Rozwoju Pomorza zaprezentuje nowy, bezpłatny dla uczestników, projekt szkoleniowy Pomorski Smart-Up kierowany do osób do 30 roku życia, pozostających bez zatrudnienia . Udział w projekcie pozwali na zdobycie najbardziej poszukiwanych przez pomorskich pracodawców kompetencji zawodowych i znacznie zwiększy szanse na rozpoczęcie przygody zawodowej w priorytetowych sektorach pomorskiej gospodarki. 

Szczegółowe informacje o spotkaniach i formularze zgłoszeniowe można odnaleźć na stronach: http://www.arp.gda.pl/index.php?wiecej=3368&wiecej_news=1
oraz www.tydzienprzedsiebiorczosci.pomorskie.pl.
Wystarczy się zarejestrować.