Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Startup Sauna, czyli szansa dla innowacyjnych firm

A
A

Chcesz rozwinąć swój startup? Weź udział w programie „Startup Sauna”, jednego z najlepszych akceleratorów biznesu na świecie

Już wkrótce twórców startupów, którzy myślą o globalnym podboju, czeka w Gdańsku niezwykła okazja do zaistnienia na rynkach międzynarodowych! Fiński akcelerator Startup Sauna wraz ze zjednoczonymi siłami trójmiejskiego środowiska startupowego, czyli z: O4 (Olivia Business Centre), Gdańskim Inkubatorem Przedsiębiorczości STARTER, Gdańskim Parkiem Naukowo-Technologicznym, z Business Link Trójmiasto i z Pomorskim Park Naukowo-Technologicznym przygotowali wydarzenie, podczas którego startupowcy będą mieć szansę na nawiązanie relacji z wybitnymi praktykami globalnego biznesu. Dedykowane najciekawszym trójmiejskim startupom spotkanie z cyklu „Startup Sauna” odbędzie się 10. września br. w przestrzeni rozwoju innowacji O4 w gdańskim centrum biznesu Olivia Business Centre.

Wyjątkową wartością dla uczestników spotkania jest skład mentorów, z którymi zwycięskie zespoły odbędą indywidualne spotkania. Znaleźli się wśród nich m.in.: Peter Vesterbacka (Rovio) – twórca marki Angry Birds, Pierre-Oliver Monteil - zarządzający gdańskim oddziałem firmy Playsoft, Artturi Tarjanne (Nexit Ventures), Jarmo Kuusivuori (Wolfcorner) i Maciej Grabski (inwestor Olivia Business Centre). Jednym z celów spotkań z cyklu „Startup Sauna”, jest uzyskanie przez młodych przedsiębiorców rzetelnej informacji zwrotnej o przedstawionym pomyśle oraz zebranie od mentorów porad na temat możliwości rozwoju firm.

Nagrodą dla autora najlepszej tego dnia prezentacji startupu są darmowe bilety na tegoroczną edycję konferencji SLUSH (Helsinki, 11-12 listopada 2015 r.).

„Cieszymy się, że w ramach Startup Sauna będziemy mogli pokazać naszym skandynawskim partnerom, jak prężne i współpracujące ze sobą jest trójmiejskie środowisko startupowe. Wierzymy, że przynajmniej kilku młodych przedsiębiorców z Trójmiasta zyska dzięki tej imprezie szansę podbicia Europy i Doliny Krzemowej” – mówi Tomasz Woźniak, szef O4 i jednocześnie koordynator wydarzenia.

Aby jednak usiąść przy kawie z np. współtwórcą sukcesu Angry Birds, trzeba najpierw:

  • zgłosić chęć udziału w wydarzeniu do 5 września na stronie http://startupsauna.com/localevent/gdansk/
  • dostać się do najlepszej - wskazanej wcześniej przez mentorów - piętnastki, która 10 września przedstawi swoje pomysły w ramach 3-minutowych prezentacji.

Spośród tej piętnastki, pięć startupów zyska szansę na spotkanie „jeden na jeden” z każdym z mentorów. Pozostałe zespoły będą miały szansę porozmawiać z każdym z nich wspólnie. Dodatkowo, przed spotkaniem z trenerami (8 września), partner wydarzenia, Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, zaprosi półfinalistów na warsztaty z Piotrem Buckim, podczas których będą mogli dopracować swoje prezentacje.

Jeśli chcesz, aby Twoja firma rozpoczęła nowy rozdział pt. „Światowa ekspansja” – nie zwlekaj! Weź udział w spotkaniach „Startup Sauna”!

 

Ogólne informacje o Startup Sauna:

Startup Sauna to akcelerator działający na zasadzie non profit przy Aalto University (Helsinki), prowadzony przez fundację Startup Sauna Foundation, organizującą SLUSH, czyli największą na świecie imprezę startupową. W ramach swojej działalności fiński akcelerator pomógł już ponad 150 młodym przedsiębiorcom, którym udało się zebrać dofinansowanie o łącznej kwocie 43 milionów dolarów.

Harmonogram wydarzenia:

5 września - zamknięcie rekrutacji. Zapisy poprzez stronę:

http://startupsauna.com/localevent/gdansk/

8 września (od 9:00 do 16:00) - Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER

Szkolenie dla startupów z Piotrem Buckim

10 września 2015 (od 9:00 do 16:00) - O4, budynek Olivia Four, Olivia Business Centre

Spotkania z międzynarodowymi mentorami: Peter Vesterbacka, Pierre-Oliver Monteil, Artturi Tarjanne, Jarmo Kuusivuori, Maciej Grabski

Więcej informacji, zapisy na wydarzenie:

http://startupsauna.com/localevent/gdansk/

https://www.facebook.com/events/1474970986137135/

 

Informacji udziela:

Monika Bogdanowicz

Communications & Community Manager

E-mail: monika.bogdanowicz@oliviacentre.pl

OLIVIA BUSINESS CENTRE

Olivia Tower (10 piętro), Al. Grunwaldzka 472A, 80-309 Gdańsk