Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Pomysłów na bio-biznes nie brakuje

Blisko 300 teoretyków, praktyków biznesowych i młodych adeptów związanych z szeroko pojętym biotechnologicznym i innowacyjnym biznesem wzięło udział w zorganizowanej w dniach 29-31 maja w Gdańsku i w Gdyni konferencji "BIO- Biznes Finanse Innowacje 2009".

A
A

Blisko 300 teoretyków, praktyków biznesowych i młodych adeptów związanych z szeroko pojętym biotechnologicznym i innowacyjnym biznesem wzięło udział w zorganizowanej w dniach 29-31 maja w Gdańsku i w Gdyni konferencji "BIO- Biznes Finanse Innowacje 2009". Przygotowana już po raz trzeci przez absolwentów i studentów Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego staje sie platformą wymiany doświadczeń w komercjalizacji projektów naukowo-badawczych, a także służy wymianie informacji na temat możliwości rozwijania własnych, działających w obrębie innowacyjnych technologii, przedsiębiorstw.

W tym roku konferencji BIO - Biznes Finanse Innowacje towarzyszył także specjalny panel Biznes Finanse Innowacje - Meeting (BFImeeting). Podczas tego spotkania przedstawiciele instytucji odpowiedzialnych za wspieranie i rozwój biznesu (w tym reprezentującej miasto Gdańskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości) przedstawili potencjalne możliwości pozyskania finansowania dla rozwoju firm.

Wydarzenie to było odpowiedzią na zainteresowanie przedsiębiorców i środowisk akademickich tematyką innowacji oraz rozwoju firm poprzez wykorzystanie finansowania zewnętrznego.

O tym, że w środowisku studenckim i akademickim nie brakuje pomysłów na komercjalizację prac badawczych najlepiej świadczą liczne zgłoszenia do organizowanego w ramach tego wydarzenia ogólnopolskiego konkursu ?Najlepszy projekt - Bioinnowacje 2009". Do ścisłego finału zaproszono 17 projektodawców, dla których przygotowano specjalny program szkoleniowy. Trójka autorów najlepszych, zdaniem komisji konkursowej, projektów z zakresu life-science została uhonorowana nagrodami pieniężnymi. Konkursowi i konferencji patronował Prezydent Miasta Gdańska, Paweł Adamowicz., a wsparcie organizacyjne zapewniło Biuro Prezydenta ds. Promocji Miasta.

Konferencja "BIO - Biznes Finanse Innowacje" ma charakter cykliczny. Jej tegoroczna, trzecia edycja po raz pierwszy organizowana została jednocześnie w parkach naukowo-technologicznych w Gdańsku i Gdyni.

Przemysław Rot / Biuro Prezydenta ds. Promocji Miasta
Edyta Tombarkiewicz / Biuro Prasowe