Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Pomorze na Expo Real 2013 w Monachium

Na targach Expo Real w Monachium Gdańsk, Gdynia, Sopot i Słupsk wspólnie, w ramach inicjatywy Invest in Pomerania, promowały swoją ofertę inwestycyjną.

A
A

Na targach Expo Real w Monachium Gdańsk, Gdynia, Sopot i Słupsk wspólnie, w ramach inicjatywy Invest in Pomerania, promowały swoją ofertę inwestycyjną.

rwealexpo
rwealexpo
MZ

Targi Expo Real od wielu lat są jednym z najważniejszych wydarzeń w branży inwestycji i nieruchomości komercyjnych na świecie. Podczas tegorocznej edycji 1700 wystawców z 71 krajów odwiedzilo blisko 40 tysięcy gości. Targi cieszyły się dużym zainteresowaniem właścicieli i pośredników nieruchomości, miast i regionów, banków, deweloperów, stref ekonomicznych czy firm zarządzających nieruchomościami.

- Pomorze ma bardzo dużo do zaoferowania. Nieruchomości, którymi dysponuje region, sprawiają, że jesteśmy postrzegani jako wyjątkowo atrakcyjna lokalizacja – mówi Marcin Piątkowski, Dyrektor Invest in Pomerania. To bardzo ważne, że możemy wspólnie jako Invest in Pomerania promować swoje oferty wśród najważniejszych graczy w branży nieruchomości. Targi w Monachium to dla nas szansa na kolejne ważne inwestycje w regionie.

- Miasto Gdańsk za pośrednictwem Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego Sp. z o.o.(GARG), członka inicjatywy Invest in Pomerania, poszukuje w szczególności inwestorów działających w branży logistycznej, realizując tym samym strategię Gdańska jako hubu logistycznego, podkreśla Dyrektor Biura Inwestycji GARG, Tomasz Matjaszczuk.   

Podczas targów odbyło się 80 sympozjów, konferencji i dyskusji panelowych, na których ponad 400 ekspertów poswięciło uwagę rozmaitym zagadnieniom branży nieruchomości, finansów i inwestycji.

 

NAJWAŻNIEJSZE LICZBY

64,000 m² powierzchni wystawienniczej w 6 halach

blisko 40 000 odwiedzających z 71 krajów

1700 wystawców

1100 dziennikarzy i przedstawicieli mediów

400 światowych ekspertów na 80 sympozjach