Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Olivia Business Centre wspiera rozwój biznesu

Olivia Business Centre jest największym centrum biznesowo-biurowym w Polsce północnej. Centrum ma jednak do zaoferowania znacznie więcej niż tylko budynki. Regularnie odbywają się tutaj wydarzenia biznesowe, edukacyjne, kulturalne i sportowe. Zespół Centrum aktywnie działa na polu wspierania przedsiębiorczości i gospodarczego rozwoju regionu.

A
A

W październiku 2015 Olivia Business Centre kolejny raz było partnerem Young Business Festival, największego wydarzenia dotyczącego przedsiębiorczości i dedykowanego młodym ludziom. Studenci i niedawni absolwenci uczelni wyższych przez dwa dni spotykali się w OBC, gdzie uczestniczyli w wartościowych warsztatach i wykładach.

Wspólnie z sąsiadującym z Uniwersytetem Gdańskim, OBC prowadzi liczne projekty, dzięki którym studenci zyskują praktyczną wiedzę. Ważnym wydarzeniem początku tego roku akademickiego były Targi Pracy, organizowane przez Olivia Business Centre na Wydziale Nauk Społecznych UG. Odbyły się także wartościowe dla studentów prelekcje na temat planowania kariery czy też pisania CV i listów motywacyjnych.

Ważnym wydarzeniem, w które zaangażowane było zarówno OBC, jak i UG była kolejna, dwunasta już edycja Festiwalu BOSS, którego organizatorem jest Studenckie Forum BCC. BOSS jest jednym z największych wydarzeń w Polsce poświęconych przedsiębiorczości młodych ludzi. W ramach tegorocznej trójmiejskiej odsłony ze studentami swoją wiedzą na temat biznesu, rozwoju kariery oraz kompetencji miękkich dzielili się m.in. menedżerowie firm-Rezydentów Olivia Business Centre.

Wspólnie z Uniwersytetem Gdańskim Olivia Business Centre organizuje cykl Star Speakers – otwarte spotkania z osobami, które osiągnęły wyjątkowe sukcesy w nauce, kulturze lub sporcie. Gośćmi tymi w ubiegłym roku akademickim byli: profesor Ian Angell z London School of Economics, Derek Redmond – brytyjski lekkoatleta – oraz Chris Niedenthal, jeden z najsłynniejszych polskich i europejskich fotografów.

W  OBC miało miejsce się także spotkanie najlepszych studentów z kontynentu, które było częścią V Europejskiego Kongresu Finansowego 2015 w Sopocie. Spotkanie w OBC zostało podzielone na kilka paneli, podczas których doświadczeni biznesmeni opowiadali młodym słuchaczom o szczegółach ze swojej przeszłości i przyszłości oraz o niuansach swojego zawodu.

Olivia Business Centre stworzył też projekt rozwoju innowacji - O4. W przestrzeni O4 znajduje się multimedialne centrum konferencyjne, rożnej wielkości powierzchnie biurowe, część socjalna i przestrzeń do wspólnej pracy z biurkami do wynajęcia na godziny. Osoby i firmy, które tutaj zdecydują się na ulokowanie swojej działalności mogą liczyć na pomoc w nawiązywaniu relacji oraz współpracy w wymiarze lokalnym, krajowym i zagranicznym, czyli m.in. przy tworzeniu nowych firm i biznesów, nowych szans rozwoju dla biznesów już działających, wymiany doświadczeń, poszukiwania finansowania, współpracy nauki z biznesem, edukacji oraz rozwoju sztuki i designu.

Aktualne informacje o inicjatywach Olivia Business Centre są publikowane na stronie www.oliviacentre.com.