Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

O4 – nowa przestrzeń dla startupów

W Olivia Business Centre (OBC) od czwartku działa O4, przestrzeń dla innowacyjnych start-upów i małych firm. O4 oferuje wsparcie w rozwoju biznesu, a po godzinach zaprasza na lekcje zumby lub tanga.

A
A

W Olivia Business Centre (OBC) od czwartku działa O4, przestrzeń dla innowacyjnych start-upów i małych firm. O4 oferuje wsparcie w rozwoju biznesu, a po godzinach zaprasza na lekcje zumby lub tanga.

OBC to jedno z największych centrów biznesowych w Polsce. Swoje biura ma tu wiele dużych polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw. Od wczoraj na parterze i pierwszym piętrze budynku Olivia Four działa także O4, starter dedykowany małym firmom, które mogą tu uzyskać wsparcie z zakresu finansowania pomysłu, rozwoju na rynkach międzynarodowych, edukacji oraz obsługi administracyjnej. Dopełnieniem oferty są prowadzone w budynku zajęcia z zumby i tanga.

W czwartkowej inauguracji O4 udział wziął Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, który podkreślił, że Gdańsk to miejsce, w którym nowe przedsięwzięcia biznesowe mają szczególnie dobre warunki do rozwoju. Stworzony przez OBC starter biznesu to już kolejne miejsce tego typu, obok m.in. inkubatora biznesu Starter prowadzonego przez Gdańską Fundację Przedsiębiorczości. Prezydent Gdańska przypomniał także o kluczowej roli współpracy nauki, biznesu i administracji publicznej w tworzeniu innowacyjnej gospodarki. Jak zaznaczył, na gdańskich uczelniach pracują naukowcy prowadzący badania na światowym poziomie, co już dziś przekłada się na wzmacnianie innowacyjnego potencjału Gdańska.

Marta Moksa, kierownik projektu O4, wyjaśnia, że jest ambicją organizatorów startera, by miejsce przyciągało różnorodne, inspirujące przedsięwzięcia i wydarzenia. O4 ma być kreatywną przestrzenią, w której można rozwijać nowy biznes, nawiązywać kontakty oraz podnosić kwalifikacje zawodowe.

Swoje biura w starterze O4 już dziś prowadzi kilkanaście przedsięwzięć, wśród których wymienić można m.in. fundusz inwestycyjny Black Pearls VC, InfoShare Academy (szkolenia dla osób chcących zdobyć zawód z branży IT), szkoła językowa English Unlimited czy centrum designu Martela.  

Krzysztof Garski (0)
GdanskLAB