Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Nowy rekord na infoShare 2012

A
A

logo infoShare
logo infoShare
infoShare

Rekordowa frekwencja towarzyszyła zakończonej w piątek w Gdańsku szóstej edycji konferencji infoShare. W dwudniowych wykładach, prezentacjach i warsztatach zorganizowanych w nowej siedzibie wydziału ETI Politechniki Gdańskiej uczestniczyło ponad 1200 osób.

Wyjątkowe zainteresowanie tegoroczną konferencją to przede wszystkim zasługa dobrze dopracowanego programu, nad którym pieczę sprawowała Fundacja infoShare, pomysłodawca i główny organizator konferencji. Dwa dni wypełniło kilkadziesiąt wystąpień podzielonych na dwie równoległe ścieżki, którym towarzyszyły prowadzone przez wybitnych ekspertów warsztaty praktyczne.

W dobie nowych mediów uczestników konferencji wspierały aplikacje mobilne przygotowane na platformy OS i Android. Z ich pomocą można było na bieżąco śledzić program konferencji oraz komentarze uczestników.

W organizację i promocję wydarzenia zaangażowały się w tym roku Miasto Gdańsk oraz Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego, z której pomocą do Gdańska udało sie zaprosić dr Burtona Lee, Dziekana Uniwersytetu Stanford oraz Bruce’a Schneier’a - światowej sławy eksperta w dziedzinie bezpieczeństwa systemów informatycznych. Warto w tym miejscu wspomnieć, że Bruce Schneier wygłosił dodatkowy wykład w piątek 20 kwietnia w Nowym Ratuszu.

Czy konferencja, która jest największym tego typu cyklicznym wydarzeniem w Polsce Półniocnej, zaspokoiła oczekiwania uczestników? Jak było na konferencji najlepiej przekonać się sięgając do wpisów na blogach obecnych na konferencji w Gdańsku internautów. Zachęcamy do lektury.

http://grzonu.krolnet.pl/?p=627

http://wicu.pl/infoshare-2012-dzien-pierwszy/

http://wicu.pl/infoshare-2012-dzien-drugi/

http://blog.tkwadrat.pl/2012/04/mobile-international-first-infoshare-2012/

http://www.newcreative.pl/blog/marketing/konferencja-infoshare-2012-za-nami-czesc-1/#comment-506099883

http://www.dobreprogramy.pl/marcin1510/infoShare--relacja-z-imprezy-dzien,31783.html

http://blog.drugawnocy.com/2012/04/no-i-po-infoshare.html

Izabela Disterheft, Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego investGDA

Przemysław Rot, Biuro Prezydenta ds. Promocji Miasta