Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Nabór wniosków ?Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej?

Już od 14 listopada można składać wnioski o dofinansowanie w działaniu 8.1 PO IG Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej. Dla małych i średnich przedsiębiorstw z obszaru całej Polski zarezerwowano na ten cel ponad 135 mln zł.

A
A

Już od 14 listopada można składać wnioski o dofinansowanie w działaniu 8.1 PO IG Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej. Dla małych i średnich przedsiębiorstw z obszaru całej Polski zarezerwowano na ten cel ponad 135 mln zł. W sprawnej i profesjonalnej weryfikacji składanych przez przedsiębiorców dokumentów mogą pomóc bezpłatnie ośrodki Krajowego Systemu Usług (KSU).

W działaniu 8.1 PO IG przedsiębiorcy mogą uzyskać dofinansowanie projektów polegających na świadczeniu e-usługi, przy czym projekty te mogą obejmować także wytworzenie produktów cyfrowych koniecznych do świadczenia takiej e-usługi. Kwota wsparcia jednego wniosku nie może być niższa niż 20 tys. złotych i jednocześnie nie wyższa niż 700 tys. złotych. Wnioski o dofinansowanie przyjmowane są przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości do 16 grudnia br.

W przypadku przedsiębiorców z regionu pomorskiego, w sprawnej i profesjonalnej weryfikacji wniosku dotacyjnego mogą bezpłatnie pomóc ośrodki Krajowego Systemu Usług (KSU). Świadczą one usługi informacyjne, proinnowacyjne, pożyczkowe i poręczeniowe dla małych i średnich przedsiębiorstw. Ośrodki te prowadzone są przez agencje, fundacje czy izby branżowe oraz placówki naukowe, w szczególności o charakterze proinnowacyjnym. Całość koordynowana jest przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Przedsiębiorcy zainteresowani pomocą specjalistów z Punktów Konsultacyjnych KSU mogą zgłosić się do następujących ośrodków:

  1.  Agencja Rozwoju Pomorza S.A., ul. Arkońska 6 / budynek A3, Gdańsk, godziny otwarcia: pon. - pt.: 8:00-16:00
  2.  Agencja Rozwoju Pomorza S.A. Gdańsk, ul. Cechowa 3, Chojnice, godziny otwarcia: pon. - pt.: 8:00-16:00
  3.  Fundacja Gospodarcza, ul. Olimpijska 2, Gdynia, godziny otwarcia: pon. - pt.: 8:00-16:00
  4. Rada Regionalna Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej, ul. Garncarska 4, Słupsk, godziny otwarcia: pon. - pt.: 8:00-16:00
  5. Regionalne Towarzystwo Inwestycyjne Spółka Akcyjna, ul. Plac Wolności 7, Dzierzgoń,  godziny otwarcia: pon. - pt.: 7:30-15:30
  6.  Stowarzyszenie "Wolna Przedsiębiorczość" Oddział Terenowy w Gdańsku - Centrum Wspierania Biznesu w Gdańsku, ul. Polna 1, Sopot, godziny otwarcia: pon. - pt.: 8:00-16:00
  7.  Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości w Malborku, ul. Al. Wojska Polskiego 499, Malbork, godziny otwarcia: pon. - pt.: 8:00-16:00.