Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Konferencja ?BIO ? Biznes Finanse Innowacje 2009?

Zapraszamy do udziału w konferencji oraz towarzyszącemu jej spotkaniu 'Biznes Finanse Innowacje - Meeting 2009?. To jedno z najważniejszych w Polsce wydarzeń promujących przedsiębiorczość oraz transfer wiedzy wśród środowisk naukowych i przedsiębiorstw innowacyjnych.

A
A

Konferencja ?BIO - Biznes Finanse Innowacje 2009"
Zapraszamy do udziału w konferencji ?BIO - Biznes Finanse Innowacje" oraz towarzyszącemu jej spotkaniu 'Biznes Finanse Innowacje - Meeting 2009". To jedno z najważniejszych wydarzeń promujących przedsiębiorczość oraz transfer wiedzy wśród środowisk naukowych oraz przedsiębiorstw innowacyjnych w Polsce. Patronat nad nim objął Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Spotkanie praktyków, naukowców i autorów innowacyjnych pomysłów potrwa w tym roku cztery dni (od 29 maja do 1 czerwca) i odbędzie się w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym oraz Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

Dotychczasowe dwie edycje konferencji zgromadziły ponad trzystu uczestników, w tym czterdziestu ekspertów z Polski i zagranicy. - Tegoroczna konferencja będzie na jeszcze wyższym poziomie niż poprzednie - zapewnia Dawid Nidzworski, Project Manager Bioinnowacje 2009. - Najistotniejsze zmiany dotyczą czasu trwania wydarzenia. Postanowiliśmy wydłużyć je o jeden dzień, w którym odbędzie się BFI Meeting, czyli specjalny panel dla innowacyjnych firm.

W poniedziałkowym panelu BFI Meeting (1 czerwca) Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego przedstawi uczestnikom spotkania przegląd narzędzi wsparcia dla projektów inwestycyjnych z zakresu nowych technologii dostępnych na terenie Gdańska i metropolii gdańskiej.

Konferencji towarzyszy konkurs dla osób zainteresowanych komercjalizacją innowacyjnych pomysłów w dziedzinie biotechnologii i life-science i utworzeniem własnej firmy: ?Najlepszy projekt - Bioinnowacje 2009". Konkurs, w którego organizację zaangażowały się Miasto Gdańsk oraz Agencja Rozwoju Pomorza, ma na celu wyłonienie najbardziej interesujących i rozwojowych pomysłów zaproponowanych przez uczestników.

Więcej o konferencji i panelu na stronach www.bioinnowacje.pl oraz www.bfimeeting.eu

Przemysław Rot / Biuro Prezydenta Gdańska ds. Promocji Miasta
Edyta Tombarkiewicz / Biuro Prasowe