Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

InfoShare Academy uczy zawodu przyszłości

Informatyka w coraz większym stopniu wkracza w każdy aspekt naszego życia. Coraz więcej urządzeń oraz systemów ułatwia nam codzienne funkcjonowanie. Te urządzenia i systemy m.in. tworzą programiści. Zapotrzebowanie na developerów nieustannie się zwiększa. “Programista” należy do grupy zawodów określanych jako “zawód przyszłości”. Co również interesujące to badania pokazują, że aż 75% osób, które programują jest bardzo zadowolonych ze swojej pracy.

A
A

InfoShare Academy to szkoła dla przyszłych programistów. W ciągu 12 tygodni, przez 5 dni w tygodniu, od 9:00 do 17:00, w inspirującej atmosferze Akademia przygotowuje uczniów do zawodu Junior Web Developera. W praktyce poznaje się nowoczesne języki, techniki i narzędzia programistyczne. Uczy się pracy w zespole projektowym. Buduje portfolio projektów, które na koniec stają się wizytówką absolwenta u przyszłego pracodawcy.

Minimalne wymagania to umiejętność analitycznego myślenia, zainteresowania technologiczne, bierna znajomość języka angielskiego.

Po przejściu etapu rekrutacji, odbywa się szkolenie przygotowujące, a potem 12-tygodniowy kurs. Akademię kończy Hackers Day, podczas którego absolwenci wybierają pracodawcę i uzgadniają z nim warunki pracy.

“Uczymy technologii HTML / CSS, JavaScript, PHP, SQL, AJAX ale przede wszystkim uczymy  myśleć jak programista oraz pokazujemy, jak praca programisty przekłada się na wartość biznesową projektów.” - mówi Marcin Pokojski, współzałożyciel i prezes Akademii.

Pierwsza edycja kursu startuje we wrześniu 2015. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu poprzez stronę internetową: http://infoshareacademy.com

“Na spotkaniu rekrutacyjnym porozmawiamy o tym, dlaczego chcesz dołączyć do Akademii infoShare, jakie masz cele zawodowe oraz co Cię motywuje. Motywacja jest bardzo ważna, ponieważ kurs będzie bardzo intensywny” - dodaje Marcin Pokojski.