Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

infoShare 2012 ? prawdziwa uczta dla branży IT i nowych mediów w Gdańsku

A
A

Niespełna trzy tygodnie dzielą nas do szóstej edycji ogólnopolskiej konferencji infoShare 2012 - największej w Polsce Północnej konferencji dla przedstawicieli branży IT i osób zainteresowanych rozwojem nowych mediów. Ubiegłoroczna edycja przyciągnęła do Gdańska ponad 1000 uczestników. Wynik zakończonej już rejestracji wskazuje, że na tegoroczną konferencję, organizowaną tradycyjnie na wydziale ETI Politechniki Gdańskiej w dniach 19-20 kwietnia wybiera się znacznie więcej osób.

Jak co roku, w Gdańsku uznani eksperci, autorytety z różnych dziedzin będą dzielić się swą wiedzą i doświadczeniami, w szczególności tymi dotyczących najnowszych trendów z dziedziny technologii informacyjnych i nowych mediów.

W gronie prelegentów znajduje się wielu innych uznanych ekspertów polskich i zagranicznych. Tegoroczną konferencję uświetnią wystąpienia dwóch wybitnych amerykańskich ekspertów. Burton Lee, profesor Stanfordu, inwestor i ekspert od innowacyjnych technologii wystąpi z prelekcją odpowiadającą na pytanie, jak nowe technologie wspierają rozwój startupów w Dolinie Krzemowej. Drugie wystąpienie zapowiedział Bruce Schneier, światowej sławy ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa systemów informatycznych.

Konferencja infoShare w swoim założeniu ma służyć nie tylko wymianie doświadczeń pomiędzy prelegentami i uczestnikami. Ważnym elementem jest wiedza praktyczna, zdobywana podczas prowadzonych równolegle do konferencji warsztatów prowadzonych przez ekspertów.

Pomysłodawcami i inicjatorami wydarzenia jest czwórka gdańskich informatyków: Grzegorz Borowski, Andrzej Kiesz, Tomasz Pawul i Marcin Pokojski ? założyciele Fundacji infoShare. Zainicjowana oddolnie inicjatywa wyrosła na jedno z najważniejszych wydarzeń dla branży IT i nowych mediów w Polsce, docenianych przez środowisko za wysoki poziom merytoryczny. O rosnącym znaczeniu konferencji infoShare najlepiej świadczy fakt, że rejestracja uczestników zakończyła się po niespełna trzech tygodniach od jej rozpoczęcia.

Tegoroczną edycję konferencji założona przez nich fundacja organizuje we współpracy z Miastem Gdańsk i Gdańską Agencją Rozwoju Gospodarczego InvestGDA.

Więcej na temat konferencji znaleźć można na stronie: http://infoshare.pl.

Przemysław Rot, Biuro Prezydenta ds. Promocji Miasta