Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

IMEX 2011 już za nami

W dniach 24-26.05.2011 Gdańsk Convention Bureau po raz kolejny reprezentowało Gdańsk i Region Pomorski na jednej z największych imprez targowych przemysłu spotkań w Europie - IMEX 2011 we Frankfurcie.

A
A

W dniach 24-26.05.2011 Gdańsk Convention Bureau po raz kolejny reprezentowało Gdańsk i Region Pomorski na jednej z największych imprez targowych przemysłu spotkań w Europie - IMEX 2011 we Frankfurcie.

GCB dzieliło wspólną powierzchnię targową z Kraków Convention Bureau, ICE Kraków i Maestro Meetings & Incentives. Nowoczesny wystrój stoiska, przyjazna atmosfera i poczęstunek składający się z polskich specjałów przyciągał wielu odwiedzających. Do bezpłatnego udziału w targach razem z GCB zaproszeni zostali po raz kolejny członkowie Gdańskiej Organizacji Turystycznej, w której strukturach działa GCB: Aktiv Tours Reisen, Hotel Haffner z Sopotu, Hotel Nadmorski z Gdyni oraz Międzynarodowe Targi Gdańskie, promujące nowe centrum wystawiennicze: Amber Expo.

Na tegorocznych targach IMEX zaprezentowało się 3.500 wystawców reprezentujących ponad 150 krajów, z czego 37 wystawców powiększyło swoje stoiska wystawiennicze w porównaniu z rokiem 2010, a 39 po raz pierwszy wzięło udział w targach. IMEX gościł 3900 "Hosted Buyers" reprezentujących ponad 60 różnych rynków, którzy odbyli 57.000 spotkań z wystawcami. Dodatkowym atutem tegorocznych targów było zapewnienie w ramach programu Hosted Buyers przedstawicieli niemalże wszystkich sektorów gospodarki. Pojawiły się tam firmy takie jak: American Express, Citibank, Credit Suisse, Danone, Nestle, PepsiCo, Procter & Gamble, Oracle, Cisco, SAP, Siemens, Volkswagen AG, Renault, Bugatti Automobiles, Ernst & Young, KPMG and McKinsey, Lilly, Merck czy Pfizer. 9000 osób uczestniczyło w targach w charakterze odwiedzających. IMEX zaoferował 90 imprez edukacyjnych w celu inspirowania i motywowania pracowników przemysłu spotkań w ich codziennej pracy. 25 polityków z 16 krajów świata spotykało się podczas Forum Polityków, by omówić rzeczywistą wartość biznesową wydarzeń przemysłu spotkań.

Podczas tegorocznych targów, Prezes GOT/GCB - Anna Górska odebrała z rąk Prezesa European Cities Marketing (ECM) - Dietera Hardt - Stremayra międzynarodowy certyfikat "Destination Pro", potwierdzający najwyższy poziom profesjonalizmu i wydajności we wszystkich obszarach sprzedaży i marketingu turystycznego.

"Udział w targach IMEX - Frankfurt 2011, to niezapomniane wrażenia, wspaniała atmosfera i konkretny biznes dla obiektów hotelowo-konferencyjnych. Aby zrozumieć atmosferę IMEXu trzeba tam po prostu być, wspólnie z Gdansk Convention Bureau. Najkrócej rzecz ujmując: IMEX to nowe kontakty i nowe kontrakty. Rozmowy, które przeprowadziliśmy w zeszłym tygodniu mają dużą szansę przerodzić się w owocną współpracę." - Elżbieta Trella, Hotel Nadmorski, Gdynia

"Hotel Haffner kolejny raz uczestniczył w międzynarodowych targach wspólnie z Gdańsk Convention Bureau i ponownie jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy. Kontakty zdobyte w czasie targów z pewnością przełożą się na konkretne biznesy dla hotelu." - Lucjan Lewandowski, Hotel Haffner, Sopot.

"Chciałem serdecznie podziękować GCB za zaproszenie do uczestnictwa w targach IMEX 2011. Targi były niesamowitą okazją do nawiązania wielu ciekawych znajomości z całego świata. IMEX okazał się rzeczywiście jedną z najważniejszych platform komunikacji branży konferencyjno eventowej. Udział w nich dał nam zastrzyk nowych pomysłów i bardzo istotny pakiet nowych kontaktów, które mam nadzieję, pozwolą nam na promocję Amber Expo jako Centrum targowo-konferencyjnego o charakterze międzynarodowym." Krzysztof Śmiech - MTG S.A. / Amber Expo

foto_IMEX
foto_IMEX
MH

W 2012 roku będzie 10-lecie targów IMEX, w związku z tym organizatorzy już planują rozpoczęcie nowych przedsięwzięć i projektów w ramach branży spotkań.