Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

IBM otwiera Centrum Kompetencyjno-Wdrożeniowe w Gdańsku

18 marca firma IBM oficjalnie poinformowała o rozszerzeniu działalności w Polsce i uruchomieniu Regionalnego Centrum Kompetencyjno-Wdrożeniowego w Gdańsku. To pierwsze tego typu centrum usług biznesowych IBM w Polsce i trzecie w naszym regionie Europy.

A
A

18 marca firma IBM oficjalnie poinformowała o rozszerzeniu działalności w Polsce i uruchomieniu Regionalnego Centrum Kompetencyjno-Wdrożeniowego w Gdańsku. To pierwsze tego typu centrum usług biznesowych IBM w Polsce i trzecie w naszym regionie Europy.

Fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl


Mając dostęp do wysoko wykwalifikowanych i świetnie wyedukowanych pracowników nowe Centrum Kompetencyjno-Wdrożeniowe IBM w Gdańsku wspiera firmy w zakresie konsultingu oraz usług aplikacyjnych. Specjalizuje się w rozwiązaniach SAP oraz Chordiant, oferując usługi w obszarze systemów klasy ERP (zintegrowane zarządzanie firmą), CRM (zarządzanie relacjami z klientami), SCM (zarządzanie łańcuchem dostaw), a w perspektywie - Business Intelligence i hurtowni danych.

- Cieszę się z każdego nowego inwestora w Gdańsku. Ale najbardziej się cieszę, gdy w naszym mieście pojawia się tak znana i ważna firma, jak IBM. Jej obecność oznacza niewątpliwie promocję Miasta oraz nowe miejsca pracy. To także wynik konsekwentnej polityki przyciągania do Gdańska inwestorów z sektora IT - mówi Paweł Adamowicz, Prezydent Gdańska.

Regionalne Centrum Kompetencyjno-Wdrożeniowe IBM w Gdańsku należy do zintegrowanej sieci dwudziestu podobnych ośrodków IBM w ośmiu państwach. Wykorzystując wiodące narzędzia, technologie i praktyki dostępne w IBM, największej firmie konsultingowej świata, Centrum współpracuje zarówno z klientami z sektora dużych, jak i średnich przedsiębiorstw z branży petrochemicznej i telekomunikacyjnej.

- Razem z naszymi klientami projektujemy i optymalizujemy kluczowe procesy, dotyczące ich działalności. Wdrażamy rozwiązania organizacyjne i technologiczne, pomagając im szybko reagować na dynamicznie zmieniające się potrzeby rynku. - mówi Dariusz Śliwowski, Dyrektor Działu Usług Biznesowych, IBM Polska. Centrum już stało się aktywnym uczestnikiem globalnej sieci ośrodków IBM: korzystając z ich doświadczenia jednocześnie wzbogaca je o swój know-how. - dodaje.

IBM rozwija swoją działalność na Pomorzu w oparciu o dostępne tu zasoby wiedzy i umiejętności. Pod koniec września 2008 w ramach Programu Inicjatywa Akademicka firma IBM otworzyła Laboratorium Badania Technologii Informatycznych na Politechnice Gdańskiej (wspólna inicjatywa IBM, Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego). Studenci realizują prace korzystając ze wsparcia merytorycznego i produktów IBM. Kolejnym etapem rozwoju Centrum będzie planowane przekształcenie go w Center of Advance Studies, które będzie współpracowało z Laboratoriami Badawczo-Rozwojowymi IBM na całym świecie.

Więcej informacji o IBM znajduje się na stronie: www.ibm.com/pl

Edyta Tombarkiewicz / Biuro Prasowe