Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Gdańsk i Region na targach EIBTM 2011 w Barcelonie

W dniach 29.11 - 01.12.2011 w Barcelonie odbyły się targi EIBTM 2011 The European Incentive Business Travel and Meetings Exhibition. To jedno z największych wydarzeń w branży turystyki biznesowej w Europie, ktore co roku przyciąga kilka tysięcy gości. Na tegorocznych targach Gdańsk i Region, reprezentowane przez GCB dzieliło stoisko z miastem Sopot.

A
A

W dniach 29.11 - 01.12.2011 w Barcelonie odbyły się targi EIBTM 2011 The European Incentive Business Travel and Meetings Exhibition. To jedno z największych wydarzeń w branży turystyki biznesowej w Europie, ktore co roku przyciąga kilka tysięcy gości. Na tegorocznych targach Gdańsk i Region, reprezentowane przez Gdańsk Convention Bureau dzieliło stoisko z miastem Sopot.

W czasie imprezy GCB w partnerstwie z CIM wiodącym pismem branżowym, zorganizowało spotkanie z 50 niemieckimi Partnerami, czołowymi  klientami niemieckiego rynku, tj. organizatorami eventów biznesowych. Ponadto Gdańsk Convention Bureau odbyło 47 zaplanowanych wcześniej spotkań w ramach programu Hosted Buyers, promując obiekty konferencyjne, profesjonalnych organizatorów konferencji, meeting plannerów oraz inne firmy działające w Regionie Pomorskim. Hosted Buyers to grupa kupców, wybrana przez EIBTM oraz najważniejsze media z poszczególnych rynków krajowych, którzy poznali ofertę konferencyjno-hotelową Regionu Pomorskiego. Dodatkowo zaproszeni goście mogli spróbować polskich specjałów.

"Targi przyciągnęły gości z całego świata. Na spotkanie z zespołem Gdansk Convention Bureau umówieni byli nawet  reprezentanci Zjednoczonych Emiratów Arabskich" - dodaje Anna Górska, Prezes Gdańsk Convention Bureau / GOT. Nie są jeszcze dostępne statystyki za 2011r., ale dla porównania program Hosted Buyers w 2010r. wyniósł rekordową liczbę 8 376 kupców zarejestrowanych na targi. Od kilku lat tendencja jest wzrostowa.

W tym roku, razem z GCB w targach uczestniczyła Pani Iwona Bierut, Dyrektor Wydziału Polityki Gospodarczej w Urzędzie Miejskim w Gdańsku.

EIBTM pozostają, obok targów IMEX - The Worldwide Exhibition for Incentive Travel, Meetings & Events, wiodącym spotkaniem branżowym w Europie. Koncepcja targów zapewnia bezpośredni kontakt organizatorów spotkań biznesowych z wystawcami. Zaproszeni goście są uprzednio starannie wybierani.