Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Gdańsk Convention Bureau aktywnie rozpoczyna działalność Pomorskiego Klubu Ambasadora Kongresów Polskich.

W dniu 12 stycznia 2011 roku na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego odbyło się spotkanie Pomorskiego Klubu Ambasadora Kongresów Polskich. Organizatorem spotkania jest dr Anna Kalinowska-Żeleźnik (UG) oraz Gdańsk Convention Bureau (GCB).

A
A

W dniu 12 stycznia 2011 roku na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego odbyło się spotkanie Pomorskiego Klubu Ambasadora Kongresów Polskich. Organizatorem spotkania jest dr Anna Kalinowska-Żeleźnik (UG) oraz Gdańsk Convention Bureau (GCB).

Celem spotkania jest przekazanie informacji o wsparciu jakiego GCB może udzielić pracownikom uczelni, naukowcom, profesorom w ich działaniach polegających na sprowadzaniu do Gdańska i Regionu Pomorskiego konferencji. Tym samym zachęcenie przedstawicieli środowisk naukowych do aktywnego uczestnictwa w promowaniu Gdańska i Regionu Pomorskiego jako optymalnego miejsca dla szeroko pojętej turystyki biznesowej. Klub Gdańskich Ambasadorów liczy już 11 osób, są wśród nich takie osobistości jak: Lech Wałęsa - Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, Jacek Jassem - prof. dr hab. med. Krystyna de Walden - Gałuszko - prof. dr hab. med. W ubiegłym roku Honorowym Ambasadorem Gdańskich Kongresów został Rob Davidson, wieloletni starszy wykładowca na Uniwersytecie Westminster w Londynie, obecnie na Uniwersytecie Greenwich.W czasie spotkania zaprezentowana została nowa, druga edycja katalogu obiektów konferencyjnych. "Udział w spotkaniu Klubu jest niepowtarzalną okazją do podsumowania minionego Roku oraz przedstawienia planów GCB na rok 2011. To także możliwość nawiązania cennych kontaktów" mówi Marta Wiśniewska, Gdańsk Convention Bureau.

Ambasadorzy mogą liczyć na wsparcie GCB w zakresie:

  • konsultacji merytorycznych,
  • przygotowania oferty możliwości konferencyjnych miasta i Regionu Pomorskiego,
  • wspólnego opracowania tzw. BIDu - oferty organizacji konkretnej konferencji w Regionie,
  • aktywnego uczestnictwa i pomocy w przeprowadzeniu tzw site ispections (wizyt studyjnych) na Pomorzu dla organizatorów konferencji, które staramy się pozyskać,
  • materiałów promocyjnych GCB,
  • stałego dopływu informacji z branży turystyki biznesowej - newsletter,
  • możliwość uczestniczenia w spotkaniach i szkoleniach branżowych.

globus
globus
MH

W ramach Pomorskiego Klubu AKP zamierzamy przeprowadzać cykliczne spotkania z Ambasadorami. Możemy także organizować spotkania one-to-one, kiedy otrzymamy informację, że jest konferencja, którą warto sprowadzić do Gdańska i Regionu Pomorskiego. Gdańsk Convention Bureau jako członek ICCA International Congress and Conference Asssociation jest w stanie sprawdzić historię takich spotkań (stowarzyszeń), zweryfikować jakie wymagania przy wyborze destynacji stawiają jej organizatorzy oraz skontaktować się z Nimi. Kiedy zgromadzimy niezbędne informacje dotyczące konkretnego wydarzenia (liczba uczestników, wymagania dot. obiektu, itp.) wspólnie z naszym Ambasadorem stworzymy BID, czyli ofertę naszej destynacji. Tam przedstawimy możliwości Gdańska i Regionu w kontekście miejsc noclegowych, obiektów konferencyjnych, obiektów idealnych na gala dinner, itp. Gdańsk Convention Bureau prowadzi także program rekomendacji dla profesjonalnych organizatorów konferencji (tzw. PCO) - wszelkie informacje na ten temat znajdują się na naszej stronie www.gdanskconvention.pl na którą serdecznie zapraszamy.

W momencie, kiedy zapadnie decyzje o przyznaniu organizacji konkretnego spotkania naszemu regionowi, GCB odsuwa się na "drugi plan", co oznacza, że nadal uczestniczy we wszystkich etapach organizacji konferencji jako ciało doradcze, pomaga stworzyć realny budżet, kontaktuje z firmami, itp. natomiast Convention Bureau nie organizuje konferencji.

Zespół GCB miał przyjemność obejrzeć sale konferencyjne na Wydziale Nauk Społecznych UG (nowy obiekt!) i dzięki temu promować obiekt na zewnątrz, między innymi w trakcie międzynarodowych targów.

Zainteresowanych uzyskaniem więcej informacji o programie AKP prosimy o kontakt z Martą Wiśniewską - Gdańsk Convention Bureau: wisniewska@gdanskconvention.pl