Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

FORUM Inwestorów Kapitałowych - 13 lutego

POMYSŁODAWCY I INWESTORZY NA FORUM 13 lutego w Sopocie

A
A

Od pomysłu biznesowego, przez proces inwestycyjny po sukces finansowy - to coraz bardziej popularna droga, którą przechodzi wspólnie wielu pomysłodawców i inwestorów.
Co zrobić, aby wejść skutecznie w taki proces, zadbać o swoje interesy i zbudować wartość spółki? Aby wyjść naprzeciw takim pytaniom inwestorzy oraz pomysłodawcy spotykają się 13 lutego b.r. w Sopocie w hotelu Mera Spa na Forum Inwestorów Kapitałowych.

„Brak środków finansowych na rozwój nowych przedsięwzięć wśród pomysłodawców z jednej strony oraz brak wiedzy w zakresie inwestycji kapitałowych wśród inwestorów z drugiej strony, to wciąż największe bariery ograniczające dynamiczny przyrost młodych innowacyjnych przedsiębiorstw w Polsce. Efektywny i relatywnie duży rynek kapitału ryzyka w krajach rozwiniętych był podstawą rozwoju spółek z sektorów zawansowanych technologii, dlatego warto podejmować działania zmierzające do jego rozwoju” – wyjaśnia Michał Przybyłowski z Taylor Economics Sp. z o.o.

„Inwestowanie w przedsięwzięcia o dużym poziomie ryzyka ale jednocześnie dające szansę na ponadprzeciętną stopę zwrotu z inwestycji to bardzo atrakcyjna forma lokowania kapitału. Niemniej jednak nie można zapominać, że wymaga to odpowiedniej wiedzy zarówno w zakresie przygotowania inwestycji, jak i zminimalizowania ryzyka poprzez zastosowanie odpowiedniego modelu inwestycyjnego. W związku z tym widać coraz większe zapotrzebowanie tak po stronie pomysłodawców jak i inwestorów na konkretną wiedzę związaną z procesami inwestycyjnymi”  – dodaje Michał Przybyłowski z Taylor Economics Sp. z o.o.

To także powód dla którego trzy duże podmioty zajmujące się wsparciem przedsiębiorczości Agencja Rozwoju Pomorza SA (ARP) w ramach projektu Inwestornia, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego w ramach projektu INNOpomorze oraz Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza organizują Forum Inwestorów Kapitałowych odpowiedziały na takie potrzeby obu środowisk - inwestorów i pomysłodawców, organizując w Sopocie Forum Inwestorów Kapitałowych. Celem forum jest pogłębienie wiedzy na temat rynku kapitałowego, wejścia kapitałowego inwestora oraz wymiany doświadczeń pomiędzy inwestorami i pomysłodawcami.

 „Analiza pomysłów, praca z pomysłodawcami i inwestorami, współpraca z Funduszem Kapitałowym ARP pozwoliły zgromadzić cenne doświadczenie w zakresie inwestycji kapitałowych, którym chętnie się dzielimy” – mówi Katarzyna Duda kierownik projektu Agencji Rozwoju Pomorza SA Inwestornia - „Dwa różne spojrzenia, od strony celów samego pomysłu i od strony ryzyka inwestycyjnego trzeba złożyć w jeden projekt na biznes. Merytoryczna wiedza na temat związanych z tym procesem zagadnień, prawnych czy ekonomicznych, pozwala na skuteczniejszą i bezpieczniejszą realizację procesu przez obie strony. Dlatego też instytucje tak bardzo doświadczone w działaniach na rzecz rozwoju przedsiębiorczości postanowiły zorganizować Forum Inwestorów Kapitałowych ” .

Poruszane podczas Forum zagadnienia będą dotyczyły transakcji kapitałowych zarówno od strony prawnej, jak i finansowej. Wśród tematów będą m.in. metody wyceny projektów, analiza ryzyk związanych z inwestycja kapitałową, optymalizacja podatkowa inwestycji, aspekty umów inwestycyjnych, modele inwestycyjne, tworzenie wartości w spółkach kapitałowych, czy też motywacja kluczowych pracowników poprzez udziały i akcje. W planie wydarzenia przewidziano także prezentację innowacyjnych projektów i spółek. Forum zostało połączone z konferencją podsumowującą projekt Agencji Rozwoju Pomorza Inwestornia, który od 2009 roku umożliwia promocję innowacyjnych pomysłów oraz nawiązywanie współpracy pomiędzy ich autorami i inwestorami.

Forum to okazja nie tylko do zdobycia użytecznej wiedzy, skorzystania z doświadczeń ekspertów i inwestorów, ale również do poszukiwania inspiracji, jak stawiać pierwsze kroki inwestycyjne. Wśród prelegentów wystąpi m.in. Marcin Kapuściński z Oliwskiej Grupy Konsultingowej, Michał Przybyłowski z Taylor Economics, Marek Rybacki z kancelarii Rybacki-Grodecki-Stankiewicz, Ireneusz Pawłowski z kancelarii PKSD, Adam Osiński z firmy doradczej EBC Solicitors, Wojciech Szapiel z Polish Investment Fund, Tomasz Kołaczyk z firmy Equation oraz Mariusz Adamiak - Dyrektor Biura Strategii Rynkowych banku PKO BP.

Na forum można zarejestrować się do 11 lutego na stronie www.inwestornia.plwww.rigp.pl; www.innopomorze.pl Udział w forum jest bezpłatny.

 PROGRAM Forum Inwestorów Kapitałowych (72 KB)