Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Dwa spotkania ICCA odbędą się w Gdańsku w 2011 r.

Dzięki staraniom Gdańsk Convention Bureau (GCB) w 2011 r. w Gdańsku odbędą się 2 konferencje ICCA! Do rozpoczęcia pierwszej z nich pozostał już mniej niż miesiąc. Będzie to jedna z najważniejszych konferencji w branży spotkań tj. ICCA Research, Sales and Marketing Programme , która odbędzie się w Gdańsku w dniach 7-9 lipca.

A
A

Dzięki staraniom Gdańsk Convention Bureau (GCB) w 2011 r. w Gdańsku odbędą się 2 konferencje ICCA! Do rozpoczęcia pierwszej z nich  pozostał już mniej niż miesiąc. Będzie to jedna z najważniejszych konferencji w branży spotkań tj. ICCA Research, Sales and Marketing Programme , która odbędzie się  w Gdańsku w dniach 7-9 lipca.

ICCA, czyli International Conference & Congress Association, to najważniejsze na świecie stowarzyszenie przemysłu spotkań z dziedziny organizacji konferencji. GCB jako jedyna organizacja na Pomorzu jest członkiem ICCA od sierpnia 2007. Ze względu na rangę imprezy wiele miast z całego świata co roku ubiega się, składając swoją ofertę, o możliwość organizacji konferencji i pragnie zaprosić uczestników do swojego miasta. Konferencja co roku odbywa się w najciekawszych, atrakcyjnych turystycznie miejscach na świecie. Teraz przyszedł czas na Gdańsk, a dzięki promocji tego wydarzenia na arenie międzynarodowej, które prowadzone jest przez ICCA, nasza destynacja ma niepowtarzalną szansę być jeszcze bardziej rozpoznawalną na świecie.

ICCA RSMP to wszechstronny program edukacyjny, Business Exchange, otwarte dyskusje panelowe, które dają uczestnikom możliwość omówienia lokalnych projektów, wymianę opinii  z przedstawicieli międzynarodowych stowarzyszeń, firm. Największym atutem ICCA Research, Sales & Marketing Program jest właśnie Business Exchange. To sposób na pozyskanie nowych konferencji, spotkań dla swojego regionu. W spotkaniu ICCA RS&MP powinien uczestniczyć każdy, którego praca polega na poszukiwaniu informacji na temat potencjalnych konferencji i kongresów, porównywaniu ofert firm i dostosowaniu ich do potrzeb klientów, rozwijaniu własnej bazy danych, przeprowadzaniu specjalistycznych badań rynku, promowaniu destynacji (obiektu, miasta, regionu, kraju), współpracy z PCO i DMC, rozwijaniu strategii e-commerce, a także wszystkie osoby zainteresowane poszukiwaniem nowych destynacji. Szczegóły programu: http://www.iccaworld.com/dbs/programme2011/index.cfm

W tym roku gospodarz regionu - Gdańsk Convention Bureau, oferuje także ciekawy program społeczny. W środę 6 lipca odbędzie się powitalny koktajl w hotelu Mercure Hevelius. W czwartek 7 lipca Prezydent Miasta Gdańska zaprasza delegatów ICCA na kolację do Dworu Artusa. Ostatniego dnia natomiast zorganizowane zostanie spotkanie pożegnanie na plaży w Sopocie. Farewell party jest sponsorowane przez Poland Convention Bureau i Gdańsk Convention Bureau. Do Sopotu goście popłyną statkiem Pirat. Na pokład zaprasza Miasto Sopot. Ponadto w trakcie trwania konferencji gospodarze zadbali o delegatów oraz osoby towarzyszące zapewniając trzy bezpłatne dla gości wycieczki: zwiedzanie miasta - piesza wycieczka, wycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego oraz wyjazd na Zamek w Malborku i Zamek w Gniewie. Na wszystkie wycieczki zaprasza Marszałek Województwa Pomorskiego - Prezes Honorowy PROT.

Delegaci konferencji ICCA Research, Sales & Marketing chcieliby wesprzeć działalność  Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej, która prowadzi obecnie trzy kameralne Domy dla Dzieci, a wśród nich Dom na Trakcie, będący bezpieczną przystanią dla dzieci najmłodszych, w wieku 2-11 lat, którzy cierpią z powodu zaniedbania w ich domach rodzinnych. Zdrowie i życie wielu podopiecznych Domu na Trakcie było zagrożone.  ICCA już przeznaczyła 10 EUR na każdego z 132 delegatów zeszłorocznej konferencji, którzy podzielili się swoja opinią i doświadczeniami, na temat konferencji ICCA RSMP, na profilu stowarzyszenia na facebooku. ICCA zachęca także wszystkich delegatów, którzy zechcą wesprzeć działalność Domu, aby podarowali artykuły higieny osobistej tj. kosmetyki dla dzieci, zwłaszcza najmłodszych  tj. szampony, mydła,  żele pod prysznic, pasty do zębów, proszek. Dużą niespodzianką dla dzieci będą także słodycze, przywiezione z różnych zakątków świata. Jest także możliwość przeznaczenia środków pieniężnych na działalność Domu na Trakcie. Gdańsk Convention Bureau zachęca wszystkich do włączenia się w tą inicjatywę.

W Gdańsku w tym roku odbędzie się także spotkanie sektora środkowoeuropejskiego ICCA, czyli ICCA Central European Chapter Meeting - Gdańsk, 25 - 27 sierpnia 2011 roku. W tym roku będziemy poruszać następujące tematy: Wpływ zmian demograficznych na branżę spotkań, Wykorzystanie funduszy unijnych w marketingu destynacji - pomoc czy luksus?, Wpływ dużych eventów na rozwój regionów, itd. Oprócz konferencji przygotowano ciekawy program towarzyszący (kolacja w Browarni, rejs jachtem), w trakcie którego goście będą mieli szansę porozmawiać i wymienić doświadczenia z przedstawicielami destynacji środkowo-europejskich.