Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Dni Otwarte Projektów Unijnych

Dni Otwarte Projektów Unijnych, które odbędą się w dniach 7-15 września 2013, to największy w województwie cykl imprez promujących projekty unijne. Podczas wydarzenia odbędzie się ponad 150 imprez, które promować będą około 97 projektów realizowanych na terenie całego województwa pomorskiego.

A
A

Dni Otwarte Projektów Unijnych, które odbędą się w dniach 7-15 września 2013, to największy w województwie cykl imprez promujących projekty unijne. Podczas wydarzenia odbędzie się ponad 150 imprez, które promować będą około 97 projektów realizowanych na terenie całego województwa pomorskiego. Podczas wydarzenia przed mieszkańcami województwa „otworzą się drzwi” najciekawszych projektów unijnych realizowanych w Pomorskiem. Wśród zaplanowanych atrakcji są m.in. festyny, koncerty, seanse filmowe, zawody sportowe, regaty, zwiedzanie projektów, wystawy, konkursy i zabawy dla dzieci, gry miejskie, spektakle teatralne i wiele, wiele innych.

Dni Otwarte Projektów Unijnych zakończą się 15 września - rodzinnym piknikiem, który odbędzie się w stworzonym specjalnie na tą okazję, Miasteczku Funduszy Unijnych na gdańskim Targu Węglowym. Miasteczko Funduszowe to połączenie edukacji i zabawy, gdzie na dzieci i dorosłych będą czekały liczne atrakcje. Dzieci będą mogły poskakać na pneumatycznych urządzeniach takich jak zjeżdżalnia „Tygrys”, Bajeczny Plac Zabaw, tradycyjny Zamek, czy niekonwencjonalny Bungee Run. Ponadto w Miasteczku najmłodsi znajdą również inne atrakcje takie ja: Jaskinia, kula Zorbingowa, Airzooki, Dmuchane rury, zabawy z chustą Klanza, wyścigi w potrójnych spodniach, Klocki Lego oraz Bamp. Dorośli będą mogli sprawdzić się na Ściance Wspinaczkowej oraz na Laserowej Strzelnicy, spróbować swoich sił w jeździe na urządzeniu Segway oraz Rowerze Mimośrodowym. Ponadto w Miasteczku znajdzie się punkt obowiązkowy rodzinnych pikników, przeznaczony zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – Euro Bungee.

Goście Miasteczka będą mogli również odwiedzić stanowiska Instytucji, które zaprezentują jakie korzyści dla mieszkańców województwa wynikają z projektów, które realizują dzięki Unii Europejskiej. Spotkamy tam przedstawicieli m.in. Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, Zarządu Dróg Wojewódzkich, Miasta Gdańska, Miasta Sopotu, Miasta Gdyni, Miasta Słupska, Pomorskie.travel oraz przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Program imprezy: www.dniotwarteprojektowunijnych.pl

Dni Otwarte Projektów Unijnych na Facebooku: www.facebook.com/DniOtwarteProjektowUnijnych

 

Plakat do pobrania: PLAKAT_Dni Otwarte Projektów Unijnych (39 KB)