Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Czterech nowych Ambasadorów Gdańska i Regionu

Do grona Ambasadorów Kongresów Polskich dołączyło 14 osób. Swoje kandydatury zgłaszały miejskie convention bureaux. Spośród laureatów, 4 jest związanych z Gdańskiem. Mamy nadzieję, że to przyciągnie do Pomorza jeszcze więcej spotkań biznesowych.

A
A

Do grona Ambasadorów Kongresów Polskich dołączyło 14 osób. Swoje kandydatury zgłaszały miejskie convention bureaux. Spośród laureatów, 4 jest związanych z Gdańskiem. Mamy nadzieję, że to przyciągnie do Pomorza jeszcze więcej spotkań biznesowych.

Program Ambasadorów Kongresów Polskich jest organizowany i koordynowany przez Polską Organizację Turystyczną i Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce (SKKP). Ideą programu jest zachęcenie osób z różnych dziedzin - biznesu, nauki, specjalistów z wielu branż - do skutecznego przyciągania do naszego kraju międzynarodowych konferencji i kongresów.

Ambasadorzy mają ogromną wiedzę i doświadczenie w swoich dziedzinach oraz wyrobione zagraniczne kontakty. Są oni rzecznikami naszego kraju, by własnym słowem świadczyć o tym, że Polska jest wspaniałym miejscem do organizowania spotkań biznesowych.

10 października w Warszawie zostało wybranych 14 nowych ambasadorów, z czego 4 jest związanych z Uniwersytetem Gdańskim. Oto oni:
1.prof. UG dr hab. Beata Pastwa-Wojciechowska
2.dr Piotr Kuropatwiński
3.prof. dr hab. Mirosław Patalon
4.dr Anna Kalinowska-Żeleźnik

Pozostałe osoby to:
1.dr hab. inż. Piotr  Augustyniak -  Akademia Górniczo-Hutnicza
2.dr inż. Jacek Janiszewski - Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
3.prof. dr hab.med. Edward Czerwiński - Collegium Medicum UJ
4.dr hab. Paweł Lula - Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
5.prof. dr hab Marian Jaskuła - Wydział Chemii UJ
6.prof. dr hab. med. Jacek  Antoni Pietrzyk - Collegium Medicum UJ
7.dr inż. Tomasz Schweitzer - Polski Komitet Normalizacyjny
8.prof. zw. dr hab. Piotr Wilczek - Uniwersytet Warszawski , Uczelnia Vistula
9.prof. dr hab. Ludwik Czaja - Uniwersytet Warszawski, Uczelnia Vistula
10.dr nauk ekonomicznych  Andrzej Byrt - Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o.

Nowo wybranym Ambasadorom serdecznie gratulujemy!

W kapitule zasiedli m.in. prof. Janusz Lipkowski, przewodniczący kapituły i prezes Towarzystwa Naukowego Warszawskiego, Bartłomiej Walas, wiceprzewodniczący Polskiej Organizacji Turystycznej, prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow, rektor UW oraz dr hab. Maciej Mrozowski, medioznawca i wykładowca dziennikarstwa UW. Każdego roku wybieranych jest maksymalnie 20 ambasadorów.

Gdańsk Convention Bureau bezpłatnie udziela pomocy wszystkim ambasadorom poprzez merytoryczne wsparcie i doradztwo, zarówno na etapie ubiegania się o organizację konferencji, jak i w trakcie organizacji konferencji (materiały promocyjne, punkty informacji turystycznej, pomoc wolontariuszy akcyjnych itp.).